START > Aktualności > Rok Szkolny 2015/2016 > Świętowaliśmy Dzień Ziemi

Świętowaliśmy Dzień Ziemi

Obchody Dnia Ziemi, które przypadają 22 kwietnia 2016r., uczniowie szkoły podstawowej z klas: IVb, Va i VIb z nauczycielami przyrody Filipiną Baraniecką i Dorotą Ciesielską oraz Zofią Smolińską wychowawczynią klasy Va, postanowili spędzić na łonie przyrody, na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Gołuchowie.

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku w 192 krajach świata. W Polsce święto to obchodzone jest od 1990 roku.

Ten słoneczny dzień młodzież rozpoczęła spacerem do zagrody żubrów, podziwiając także koniki polskie, daniele i dziki. Główne uroczystości rozpoczęły się na terenie obiektu muzealnego „Powozownia”, gdzie zaproszeni goście – orędownicy idei ekologicznego życia, skierowali do młodzieży słowa uznania dla ich aktywności oraz cenne informacje ekologiczne. Młodzież obejrzała spektakle ekologiczne, zaprezentowane przez uczniów kilku szkół. Przedstawiciele klasy Va wzięli udział w rajdzie „Pod drzewami”, który przebiegał w parku-arboretum, w którym uczniowie wykazywali się wiedzą z zakresu fauny i flory naszych lasów, ich walorów turystycznych i krajoznawczych. Pozostali uczniowie  wzięli udział w rozwiązywaniu ekologicznej krzyżówki.

Następnie posadzono sosnę limbę - gatunek chroniony, która stała się symbolem odnowienia opieki uczniowskiej nad parkiem-arboretum.

Zakończenie obchodów Dnia Ziemi odbyło się na dziedzińcu zamkowym.

Wycieczkę zakończyliśmy spacerem nad Jeziorem Gołuchowskim. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie dojazdu do Gołuchowa.