START > Osiągnięcia > Konkursy plastyczno-artystyczne > Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży pt. „ Jubileusz Chrztu Polski 966- 2016. Bądźcie wierni łasce chrztu świętego”.

Ogólnopolski  Konkurs  Plastyczny dla Dzieci  i Młodzieży

pt.  „ Jubileusz Chrztu Polski 966- 2016. Bądźcie wierni łasce chrztu świętego”.

Uczniowie Zespołu Szkół w  Stawiszynie  z okazji  1050  rocznicy chrztu Polski wzięli udział w Ogólnopolskim  Konkursie  Plastycznym dla Dzieci  i Młodzieży pt „ Jubileusz Chrztu Polski 966- 2016. Bądźcie wierni łasce chrztu świętego”.

Konkurs  zorganizowany  został przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu  oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 102 im. Jana Pawła II w Poznaniu.

Celem konkursu było:

-  przypomnienie  dzieciom  i  młodzieży  poprzez  twórczość  plastyczną  o ważnej rocznicy Chrztu Polski oraz ponad tysiącletniej, narodowej historii i chrześcijańskiej tradycji naszego kraju,

-  wspieranie  uczniów  uzdolnionych  plastycznie  z  całego  kraju  poprzez promocję efektów ich pracy w mediach katolickich i lokalnych na terenie Poznania,  stolicy  Wielkopolski  uznanej  za  miejsce  początków  polskiej państwowości,

- kształcenie wartości moralnych i obywatelskich jako ważnego czynnika wychowawczego integrującego współczesne młode pokolenie Polaków,

- kształtowanie  postaw  uczestnictwa  w  życiu  kulturalnym  dzieci  i młodzieży  poprzez  udział  w  wystawie  ich  prac  w  Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach - szkolnym i ogólnopolskim w pięciu kategoriach:

kategoria I: klasy I-III szkoły podstawowej

kategoria II: klasy IV-VI szkoły podstawowej

kategoria III: klasy gimnazjalne

kategoria IV: klasy ponadgimnazjalne

kategoria V: szkoły specjalne

Uczestnicy wykonywali pracę plastyczną zgodnie z tematem konkursu „Jubileusz Chrztu Polski 966-2016. Bądźcie wierni łasce chrztu Świętego”  dowolną techniką na formacie A2, A3, A4.

Etap szkolny konkursu zakończono 1 marca 2016 roku.

Komisja, w składzie: Panie- Elżbieta Maciejewska, Anita Krzyżaniak, Joanna Zawodnia-Idziak, Danuta Łuczak, Izabela Drzewiecka, Anna Kamińska oraz ksiądz Aleksander Janas, przyznała następujące miejsca:

- w kategorii  klas I- III :

I miejsce - Zuzanna Mikuła z  klasy  II a

II miejsce - Patryk  Lijewski z  kl. III a

III miejsce - Aurelia Gieszczyńska z kl. III a

- w kategorii klas IV- VI :

I miejsce - Julia Górecka z klasy IV b

II miejsce - Kacper Lisiecki z kl. VI a

III miejsce - Gabriela Krawczyk z kl. V b

- w kategorii klas gimnazjalnych :

I miejsce - Norbert Stasiak z klasy II a

II miejsce  ex aequo - Katarzyna Olszanowska, Oliwia Gnerowicz z klasy II a

III miejsce - Jakub  Wojtczak z kl. II b

Wręczenie nagród  i dyplomów  zwycięzcom etapu ogólnopolskiego  odbędzie się podczas wystawy prac uczniów w Muzeum Archidiecezjalnym w dniu 14 września 2016 r.