START > Aktualności > Rok Szkolny 2015/2016 > W teatrze Krystyny Jandy

Otwarci na kulturę …

Uczniowie Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Stawiszynie są otwarci na kulturę, wrażliwi na piękno literatury i wspólnie ze swoimi nauczycielami dokonują rzeczy niezwykłych! Poniedziałkowy wieczór 8 lutego na długo pozostanie w naszej pamięci -  odwiedziliśmy
OCH – TEATR Krystyny Jandy  w Warszawie, gdzie obejrzeliśmy spektakl „Zemsta” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza w gwiazdorskiej obsadzie – Cezary Żak jako Cześnik, Wiktor Zborowski jako Rejent, charyzmatyczny Artur Barciś jako Papkin, Michał Piela jako Wacław, Zofia Zborowska w roli Klary i niezwykła Viola Arlak w roli Podstoliny. Wielkim przeżyciem było zobaczenie Wojciecha Pokory w roli Dyndalskiego. Aktorzy ujęli nas swoimi umiejętnościami, olbrzymim talentem i charyzmą, ale przede wszystkim sympatią wobec widza, gdyż spełniło się nasze marzenie i po spektaklu Cezary Żak, Artur Barciś i Michał Piela spotkali się z uczniami i nauczycielami stawiszyńskiego gimnazjum. Dyrektor Joanna Woszczyk przywitała aktorów w imieniu przedstawicieli najmniejszego miasta w Polsce i podziękowała za piękne wrażenia podczas spektaklu. Przedstawiciele gimnazjum: Daria Dolecka, Patrycja Biesiada, Kacper Jagiełło wręczyli aktorom kwiaty, dziękując za wzruszenie i niezwykłe emocje towarzyszące im podczas spektaklu.