START > Aktualności > Rok Szkolny 2015/2016 > Warsztaty czytelnicze dla najmłodszych

Warsztaty czytelnicze dla Najmłodszych

W  ramach projektu „ KSIĄŻKI  NASZYCH  MARZEŃ”   uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej brały udział w warsztatach czytelniczych „ Biuro detektywistyczne Lassego  i  Mai.” Warsztaty odbyły się dnia 2 grudnia 2015r.  a zorganizowane zostały przez nauczyciela-bibliotekarza Alicję Penkala.   W tajemniczy świat detektywów  Lassego i Mai  wprowadził  uczniów  przedstawiciel Wydawnictwa ZAKAMARKI Pan Marcin  Głowiński. Warsztaty były bardzo ciekawe  i zachęciły wszystkich do czytania serii „ Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” oraz wzbudziły zainteresowanie innymi książkami Wydawnictwa ZAKAMARKI. Książki zostały zakupione do Biblioteki Szkolnej, a czytelnicy nie mogli się doczekać ich wprowadzenia do księgozbioru biblioteki. Gdy książki były gotowe do wypożyczenia, rozeszły się jak przysłowiowe „ ciepłe bułeczki”. Żadna książka nie trafiła na półkę, wszystkie są  u czytelników, przechodzą z rąk do rąk. Warsztaty należy zaliczyć do bardzo udanych, czytelnictwo w szkole wzrosło.