START > Aktualności > Rok Szkolny 2015/2016 > Nikola- inspiracja na przyszłość

Nikola - inspiracja na przyszłość

W dniach od 8 do 11 grudnia 2015r. Nikola Łyszczyńska, uczennica klasy III b Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Stawiszynie, uczestniczyła w projekcie organizowanym przez CEMS CHANCE w Warszawie. Pod opieką pedagoga, pani Agnieszki Roszak-Janowskiej, gimnazjalistka dotarła do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Dalej przez kolejne cztery dni warsztatowej pracy wspierała ją mentorka pani Ewa Kowszyk. Zabawy integracyjne z pozostałymi uczestnikami projektu - 39 uczniów z Polski i organizatorów - studentów uczyły Nikolę umiejętności miękkich. Cykl warsztatów, szkoleń, paneli dyskusyjnych przybliżył uczennicy metody osobistego doskonalenia się, poznania samego siebie i planowania własnej przyszłości. Gimnazjalistka otrzymała bardzo dużo informacji zwrotnych na swój temat, dzięki temu wie, co jest jej mocną, a co słabą stroną. Praktyczne zajęcia wskazały nastolatce różne ścieżki rozwoju zawodowego, nauczyła się dostrzegać i wykorzystywać w pełni szanse, aby w przyszłości móc odnieść sukces. Nikola otrzymała wsparcie przed wyborem ścieżki życiowej- ma swój „plan” na przyszłość. Każdy zasługuje na szansę wykorzystania w pełni swojego potencjału. Chce zmienić swoją rzeczywistość na lepszą i zdecydowanie bardziej „kolorową”.

Dodatkową atrakcją uczestnictwa w projekcie było odwiedzenie wielu ciekawych miejsc w stolicy. Wiele emocji towarzyszyło Nikoli podczas wzruszającej lekcji historii w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz zabawy w Centrum Nauki Kopernik. Niezapomniane pozostaną również zajęcia z Piotrem Ciszewskim – zdobywcą Mount Everest czy redaktor Burzyńską z TVN-u.

Pani Agnieszka Roszak-Janowska, odbierając Nikolę, zauważyła widoczną zmianę w komunikacji i nastawieniu do życia. Wierzy, że Nikola przez wytrwałe dążenie do celu może osiągnąć w życiu dużo. Pełna optymizmu i energii nastolatka deklaruje chęć nauki, mówiąc: „Chcę teraz poprawić się w nauce, nie ocenach (oceny są tylko cyframi), liczy się to, co zostanie w głowie, bo mądrości nikt nam nie zabierze”. Nikola zainspirowana i zmotywowana będzie dążyła do  realizacji swojej wymarzonej w życiu ścieżki. Pełna optymizmu zamierza „rozwinąć skrzydła” i spełnić swoje najskrytsze marzenia. Nastolatka jest zmotywowana do aktywnego działania i na świat spogląda obecnie z innej perspektywy. Dziewczyna ma wyznaczony cel i plan działania, małymi kroczkami zamierza go wdrażać.

Radość i zadowolenie uczestniczki projektu jest dowodem podziękowania dla pani dyrektor Joanny Woszczyk i pedagoga- pani Agnieszki Roszak Janowskiej.