START > Aktualności > Rok Szkolny 2015/2016 > Outdoorowe podchody językowe po raz piąty i nie ostatni

Outdoorowe podchody językowe po raz piąty i nie ostatni

Już po raz piąty odbyły się w naszej szkole podchody językowe. W dniu 23 listopada 2015r. uczniowie klas VI sp i I-III gim wykazali swoje umiejętności językowe oraz sprawność fizyczną J. Zadaniem uczniów, którzy podzieleni zostali na grupy, było rozwiązanie zadań w języku angielskim i niemieckim. Po rozwiązaniu zadania, grupy poruszając się według schematu musiały w jak najkrótszym czasie dotrzeć do stanowiska nauczyciela, gdzie losowały i rozwiązywały zadanie językowe. Utrudnieniem dla uczniów było to, że nie wiedzieli, gdzie znajdują się stanowiska nauczycieli. Grupa, która najszybciej wykonała zadania przy wszystkich stanowiskach, musiała odnaleźć ukrytą na terenie szkoły niespodziankę. Po jej odnalezieniu uczniowie meldowali się przy stanowisku nauczyciela, który zapisywał czas ukończenia podchodów. W ten sposób wyłoniono zwycięzców:
I miejsce zajęła grupa, w skład której wchodzili uczniowie: Dominika Rosiewicz kl.VI b, Agnieszka Michalska kl. I a, Błażej Sobczak kl. IIb, Katarzyna Różańska kl. III b,
II miejsce – Robert Gajor kl. I b, Szymon Rodak kl. VI a, Bartosz Woszczyk kl. II b, Patrycja Biesiada kl. III b, Jakub Kit kl. II a, Jakub Nowicki kl. III a, Marcelina Janczak kl. VI b, Agnieszka Różańska kl. I b, Jakub Popiołek kl. III a, Kacper Lisiecki kl. VI a,
Konrad Bangrowski kl. II a, Nikola Barańska kl. I a,
III miejsce – Zofia Macicka kl. VI b, Katarzyna Błaszczyk kl. I a,
Gracjan Szczepaniak kl. IIa, Kamil Zmyślony kl. III a.
Efektem podjętego zadania jest pogłębienie zainteresowań uczniów dotyczących realiów krajów obcojęzycznych, przełamanie barier językowych, wzmocnienie wartości uczniów oraz ich samooceny, zmotywowanie uczniów do działania oraz umiejętność pracy w grupie.
Za organizację podchodów odpowiedzialni byli nauczyciele języków obcych.