START > Aktualności > Rok Szkolny 2015/2016 > Gimnazjalne potyczki

Stawiszyńscy gimnazjaliści  ponownie finalistami

ogólnopolskiego konkursu „Gimnazjalne potyczki”

Uczniowie z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Stawiszynie z wielką radością przyjęli wiadomość o zakwalifikowaniu się do trzeciego etapu konkursu „Gimnazjalne potyczki” w ramach programu edukacyjnego „Ekonomia na co dzień”.  Radość jest tym większa, że udało  się to po raz kolejny. Stawiszyńskich gimnazjalistów reprezentować będzie zespól w składzie: Agata Witczak, Mateusz Sikora i Szymon Urbaniak . Już teraz mogą czuć się oni wyróżnieni, gdyż znaleźli się w gronie  16 gimnazjów w Polsce. Przygotowania do finału, który odbędzie się w  Warszawie są bardzo intensywne. Konkurencja jest duża a ogrom wiedzy ekonomicznej i finansowej do przyswojenia.       Za zgranym trzyosobowym zespołem jest już przeprowadzenie zajęć dla młodszych kolegów z klas II  gimnazjum z zakresu edukacji ekonomicznej „ Mój biznes”. Wykonali oni również zadanie polegające na zdiagnozowaniu problemów w środowisku szkolnym i lokalnym oraz zaplanowaniu kampanii społecznej, której celem będzie zmiana zachowań ludzi. Projekt „1,2,3 zdrowy będziesz Ty” to konstruktywne działania rozwiązujące problemy środowiska lokalnego.  Proponowany przez stawiszyńską drużynę  zdrowy styl życia na co dzień, jak i utworzenie spółdzielni produkcyjno-usługowej  to strzał w sukces .W dniu 23 listopada 2015r. finałową drużynę wraz z opiekunem Agnieszką Roszak-Janowską gościła Burmistrz Stawiszyna pani Justyna Urbaniak. Podczas  spotkania gimnazjaliści opowiedzieli o swoich działaniach oraz o dalszej pracy nad realizacją zadań konkursowych. Pani Burmistrz złożyła uczniom gratulacje i życzyła ogólnopolskiego zwycięstwa.