START > Aktualności > Rok Szkolny 2015/2016 > MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada przypada  MIĘDZYNARODOWY  DZIEŃ  PLUSZOWEGO  MISIA. Z tej okazji  Biblioteka Publiczna i Biblioteka Szkolna w Stawiszynie zorganizowały  wspólne spotkanie.  W tym dniu  Bibliotekę Publiczną odwiedziła klasa II a SP z wychowawcą i nauczycielem- bibliotekarzem. Wszyscy uczniowie przynieśli swojego ulubionego misia. W bibliotece poznali krótką historię pluszowego misia, którą przedstawiła Pani Elżbieta Sip. Zapoznali się także z książkami opowiadającymi o misiach. Największą niespodzianką było spotkanie z Kubusiem Puchatkiem, który podzielił się z dziećmi swoim ulubionym przysmakiem. Pani Daria Kuśmierczyk przygotowała dla dzieci zagadki , a Pani Alicja Penkala przeczytała pierwszy rozdział z książki Łukasza Wierzbickiego       „ Dziadek i niedźwiadek”. Dalsze przygody niedźwiadka będą czytane w szkole. Dla przypomnienia w ubiegłym roku szkolnym gościliśmy w szkole Pana Łukasza Wierzbickiego. Po wszystkich atrakcjach Pani Filipina Baraniecka razem ze swoimi wychowankami podziękowała bibliotekarkom za wspólne spotkanie. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy w  MIĘDZYNARODOWYM  DNIU PLUSZOWEGO  MISIA.