START > Aktualności > Rok Szkolny 2015/2016 > Poetycki poranek

"Niektórzy lubią poezję"
Niektórzy-
czyli nie wszyscy.
Nawet nie większość wszystkich ale mniejszość.
Nie licząc szkół, gdzie się musi,
i samych poetów,
będzie tych osób chyba dwie na tysiąc.
(…)

Są dni, które na długo zostają w naszej pamięci. Takim dniem z  pewnością będzie 19 listopada 2015 roku - tego dnia naszą szkołę  odwiedził kaliski poeta Jakub Pokojowczyk, który przyjechał do uczniów  Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków ze swoim debiutanckim tomikiem  wierszy "Tik - tak". Na początku pan Jakub Pokojowczyk  nagrodził woimi tomikami wierszy uczniów, którzy zwyciężyli w  konkursie recytatorskim "Moje najpiękniejsze wiersze", który  odbył się w naszej szkole. Tomiki wierszy "Tik - tak" z  dedykacją poety otrzymali: Patrycja Biesiada, klasa III b (I miejsce), Paulina Michalak i Patrycja Weber, klasa II b (II miejsce), Paulina  Ogórkiewicz, klasa III b i Bartosz Woszczyk, klasa II b (III miejsce).  Kaliski poeta opowiadał młodzieży o swojej pasji tworzenia, o tym, że  warto rozwijać swoje zainteresowania i mieć marzenia, gdyż jeśli tylko  bardzo chcemy, to mogą one się urzeczywistnić. Pan Jakub Pokojowczyk przeczytał swoje wiersze, opowiadając przy tym, z jakimi przeżyciami z  przeszłości są związane, jakie wydarzenia wywołały owe poetyckie  refleksje.  Mieliśmy niepowtarzalną okazję wysłuchać najnowszych  wierszy poety, tych, które nie zostały jeszcze opublikowane. Uczniowie  mieli szansę zapytać pana Jakuba Pokojowczyka o to, czym się inspiruje, jak przebiega proces tworzenia, co jest dla niego najważniejsze w pisaniu.  Niepowtarzalna atmosfera, która pojawiła się dzięki poezji pana Jakuba  Pokojowczyka, spowodowała, że nawet nie zauważyliśmy, kiedy nadszedł czas, aby się pożegnać. Ponieważ nie zadaliśmy wszystkich pytań  naszemu gościowi, liczymy na to, że pan Jakub Pokojowczyk wróci jeszcze  do naszej szkoły w przyszłości, gdyż wyjeżdżając, pozostawia ciepłe wspomnienia, o czym podczas pożegnania zapewnili przedstawiciele uczniów  - Daria Dolecka, Katarzyna Różańska, Jakub Napruszewski. Do twórczości  pana Jakuba Pokojowczyka będziemy wracać, gdyż na półce w naszej  bibliotece znajduje się tomik wierszy "Tik - tak" z dedykacją  poety, zostawiony w prezencie dla naszej szkoły. Nawiązując do słów Wisławy Szymborskiej: "Niektórzy lubią  poezję... " My na pewno tak!