START > Aktualności > Rok Szkolny 2015/2016 > Sąd nad Skawińskim

W listopadzie w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Stawiszynie odbyła  się niezwykła lekcja języka polskiego - uczniowie klasy II b gimnazjum  przygotowali rozprawę sądową. Oskarżonym był tęskniący za ojczyzną  Skawiński (w tej roli Bartosz Woszczyk). Nad sprawnym przebiegiem rozprawy  czuwał sędzia (Michał Woszczyk). Oskarżyciele (Julia Kander, Szymon  Łucyk, Artur Kaźmierczak, Natalia Myszkowska, Anna Jarentowska)  prezentowali dowody mające na celu ukazanie zaniedbania ze strony  Skawińskiego. Obrońcy (Katarzyna Wawrzyniak, Błażej Sobczak, Julia  Raczyk, Patrycja Weber i Paulina Michalak) dzielnie bronili niewinności  oskarżonego, przesłuchując kolejnych świadków, w tym Isaaka  Falconbridge'a (Michał Pilarski) i strażnika Jonesa (Adrianna  Kwiatkowska). Przebieg rozprawy był niezwykle burzliwy, oskarżony  Skawiński musiał skorzystać z pomocy adwokata (Paulina Michalak) i  opuścić na chwilę salę rozpraw, aby zaczerpnąć świeżego powietrza,  gdyż jego wiek i wzruszenie nie pozwalały przejść obojętnie wobec  zarzutów ze strony prokuratora Artura Kaźmierczaka. Dowody przygotowane  przez prokuraturę obciążały oskarżonego, skazanego na pozbawienie  wolności.   Uczniowie Zespołu Szkół w Stawiszynie często pracują na lekcjach  języka polskiego metodą dramy, dzięki czemu rozwijają wyobraźnię i  są kreatywni.