START > Aktualności > Rok Szkolny 2015/2016 > Niezywkli goście z Brazylii i Egiptu w naszej szkole

Niezwykli goście z Egiptu i Brazylii w Zespole Szkół w Stawiszynie

Po raz kolejny październik to dla uczniów stawiszyńskiej szkoły miesiąc wyjątkowy - dzięki gościnności dyrektor Zespołu Szkół w Stawiszynie pani Joanny Woszczyk i na zaproszenie nauczycielki języka polskiego i języka angielskiego Joanny Kostrzewy do szkoły przyjechali studenci z zagranicy: Nancy Naeem z Egiptu i Andre Weijh z Brazylii. Przez tydzień od 19 do 23 października prowadzili zajęcia języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Wincentego Pola i w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Stawiszynie w ramach projektu: „Aiesec. Adore my origin”. Spędzali z nami sześć godzin dziennie, obserwując także, jak przebiega praca w polskiej szkole, kosztowali polskich potraw w naszej stołówce. Podczas lekcji Nancy i Andre opowiadali o kulturze swoich krajów, o zwyczajach, tradycjach, a także uczyli młodzież podstawowych zwrotów w ich rodzimych językach. Olbrzymią atrakcją dla uczniów była możliwość skorzystania z lekcji pisania w języku arabskim. Dzięki motywującej i niezwykle pozytywnej atmosferze panującej podczas wizyty naszych wyjątkowych gości uczniowie używali języka angielskiego na lekcji, a także podczas codziennych sytuacji komunikacyjnych.
Nancy Naeem z Egiptu i Andre Weijh z Brazylii swoją wizytę rozpoczęli w niedzielę 18 października od zwiedzenia Stawiszyna, następnie udali się do domów goszczących ich rodzin - państwa Anny i Władysława Jagiełło, którzy gościli u siebie Nancy oraz państwa Ewy i Mariusza Rogackich goszczących w swoim domu Andre. Następnego dnia nasi goście zawitali w szkole i prowadzili zajęcia, jednocześnie coraz bardziej integrując się z młodzieżą. W czwartek w szkole w Stawiszynie odbyła się dyskoteka dla uczniów, której celem była integracja z gośćmi z Egiptu i Brazylii. Piątek był dniem, w którym musieliśmy pożegnać Nancy i Andre, a było to trudne dla wszystkich - zarówno dla dyrektor, nauczycieli, Nancy, Andre, ale przede wszystkim dla uczniów. Pozostały nam wspomnienia i przekonanie, że warto uczyć się języków obcych w naszej szkole.