START > Aktualności > Rok Szkolny 2015/2016 > Zlot PaT w Bydgoszczy

„STAWISZYŃSCY PIONIERZY” na  ZLOCIE PaT W BYDGOSZCZY

W dniach 17-18 października 2015r. 47 uczniów Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Stawiszynie uczestniczyło w pierwszym ogólnopolskim ZLOCIE PaTPORTÓW w Bydgoszczy. Spotkanie wszystkich PaTPORTÓW z Polski zostało zorganizowane w ramach rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej”. Grupa „Stawiszyńskich pionierów PaT” została zauważona dzięki banerowi z hasłem „Dopalacze = śmierć . Wybieram życie. Wybierz i Ty”. Wszyscy uczniowie pięknie zaprezentowali się w koszulkach z logo niepowtarzalnej i pomocnej dłoni  z sercem. Charyzmatyczny prowadzący insp. Grzegorz Jachowicz, promujący modę na życie bez przemocy i uzależnień wzbudził entuzjazm młodzieży. Pod jego kierownictwem uczniowie zjednoczyli się, śpiewając pełną piersią hymn PaT.  Kapitan grupy, Mateusz Sikora odebrał oficjalną nominacje PaTPORTU Ogólnopolskiego Programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” z rąk Minister Spraw Wewnętrznych pani Teresy Piotrowskiej. Gratulacje przyjął opiekun grupy Agnieszka Roszak-Janowska od Komendanta Głównej Policji gen. insp. Krzysztofa Gajewskiego, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz twórcy programu PaT insp. Grzegorza Jacha. Uczniowie brali udział w nagraniu Lip Dub ze wszystkimi uczestnikami z całej Polski śpiewając piosenkę „Chciałbym być sobą”. Niezapomniane wspomnienia zostały w każdym  z nas po obejrzeniu przedstawień teatralnych „Piękna” oraz „Sekret”. Po części oficjalnej przyszła pora na taniec i śpiew oraz zawieranie nowych znajomości. Uczniowie bawili się przy różnorodnej muzyce, a szczególny entuzjazm wywołał taniec integracyjny „Belgijka”. Młodzież bez wytchnienia bawiła się podczas PaToteki do drugiej w nocy bez alkoholu czy też innych substancji psychoaktywnych. Uczestnicy zlotu zmęczeni, ale pełni nowych wrażeń i planów na przyszłość wrócili do Stawiszyna.

Wyjazd zorganizowała pani Agnieszka Roszak-Janowska, opiekunami byli: pani Monika Malinowska, pani Zofia Smolińska i pan Piotr Wesołowski.