IX Festyn Szkolny pod hasłem „ Rodzinnie, zdrowo i na sportowo” rozpoczął się 3 października o godzinie 9.00 przemarszem w barwnym korowodzie ulicami miasta Stawiszyna. W korowodzie wzięła udział cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz towarzyszący nam goście: Burmistrz Stawiszyna  p. Justyna Urbaniak, p.o. Komendanta Komisariatu w Stawiszynie - asp.szt. Mariusz Kołodziejczyk,

mł.asp. Witold Woźniak z Komendy Miejskiej w Kaliszu, Prezes Fundacji  „Serce dla Serca” Sebastian Szałagiewicz, radni miasta Stawiszyn – p. Milena Szymańska i p. Milena Włodarczyk.

Sympatycznym akcentem festynu była towarzysząca nam maskotka z Komendy Miejskiej w Kaliszu o imieniu „Pyrek”.

Po przemarszu dyrektor szkoły przywitała przybyłych gości, społeczność szkolną, która ma dobry humor, lubi tańczyć i śpiewać, kocha sport i zabawy na świeżym powietrzu. Festynowych atrakcji nie brakowało, było coś dla ciała i coś dla ducha.

Dla naszych gości przygotowaliśmy: popisy umiejętności sportowych, pokazy tańca, zumby, występ zespołu wokalno – instrumentalnego oraz popisy wokalne uczniów naszej szkoły. Dodatkową atrakcją była również loteria fantowa oraz malowanie twarzy.

Występy rozpoczęła szkolna wokalistka, Julia Szczepaniak, która zaprezentowała  piosenki „Kiedy nie śpią sny” oraz „Nieodkryty ląd”. Następnymi wykonawcami byli obecni uczniowie i absolwenci naszej szkoły, czyli niezwykłe talenty sportowe, o których na terenie gminy, powiatu i województwa mówi się: „Stawiszyńscy sportowcy”. Chłopcy zaprezentowali pokaz umiejętności sportowych z piłką.

Nie zabrakło też najmłodszych- wokalne popisy w języku angielskim przygotowały uczennice klasy drugiej, po których zaśpiewały dziewczynki z klas IV – VI.

Nasza szkoła słynie z licznych talentów! Nie tylko śpiewamy, ale i gramy na wielu instrumentach.  Udowodnili to muzycy z zespołu „Stay free” prowadzonego przez pana Bogumiła Knychausa.

Ponadto  uwielbiamy taniec połączony z aerobikiem. Dziewczęta z klasy piątej i czwartej zatańczyły zumbę będącą połączeniem tańców latynoamerykańskich z elementami fitness.

Emocji również nie zabrakło podczas zabawy sportowej - „ wyścigów rzędów”.

Nie było przegranych, wszyscy wygrywali bo najważniejsze to humor i dobra zabawa. Oprócz wspaniałości słuchowych i wizualnych było też coś dla ciała- przysmaki kulinarne:

kiełbaski, kaszanka z grilla z dodatkami, placki ziemniaczane, domowe ciasta wypiekane przez rodziców, kawa, herbata oraz zimne napoje. Oprócz tych wszystkich rarytasów dużym powodzeniem kulinarnym cieszył się bigos, który swym smakiem i zapachem zniewalał konsumentów.

Z informacji, jakie otrzymaliśmy od naszych gości i społeczności lokalnej, festyn był imprezą pierwszorzędną i bardzo udaną.

Koordynatorzy festynu:  Danuta Łuczak, Iwona Chojnacka