START > Aktualności > Rok Szkolny 2014/2015 > Stawiszyńscy pionierzy na X Przystanku PaT-u

Stawiszyńscy pionierzy na X Przystanku PaT-u W dniu 23 czerwca 2015 r. uczniowie Zespołu Szkół w Stawiszynie wzięli udział w X Przystanku PaT. Jubileuszowy Przystanek odbywał się pod patronatem prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego. Na Stadion Narodowy w Warszawie przybyło 11 tys. młodych ludzi z całej Polski. Było to największe w tym roku spotkanie młodzieży, która promuje modę na życie bez uzależnień, realizując program „Profilaktyka, a Ty”. Po godzinie 19.00 na scenie na Stadionie Narodowym odbyła się uroczysta gala otwarcia X Przystanku PaT. Uczestniczyli w niej minister Teresa Piotrowska, wiceminister MEN Urszula Augustyn, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Wszyscy zaproszeni goście wspólnie otworzyli galę symbolicznym uderzeniem 10 razy w gong. Jako pierwsza w gong uderzyła Aleksandra Nizio (uczestniczka programu The Voice of Poland”), która wykonała pierwszy utwór podczas gali finałowej „Dziwny jest ten świat” . Dziesiąte uderzenie należało do Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego. Zabrzmiał hymn programu PaT, a następnie na scenie pojawił się Roberta Osama i jego zespół wokalny. Swoją obecnością Galę Jubileuszową uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Policji. Po niej wystąpili instruktorzy, którzy prowadzą warsztaty w ramach programu PaT, tj. hip hop, samba, zumba, capoeira. Widzowie przyłączyli się do występów i cała płyta Stadionu Narodowego została opanowana przez tańczącą młodzież. Wiele emocji wywołała akcja „Przytul mnie”. Młodzież uściskiem przekazywała sobie dobrą energię, okazując w ten sposób radość z tego, że jest razem. Szef akcji insp. Grzegorz Jach w studiu prowadził rozmowy z udziałem młodzieży, ministrów, samorządowców, artystów, sportowców. Na scenie pojawił się Piotr Polk z serialu „Ojciec Mateusz”. Ze złotym medalem olimpijskim z Soczi do młodzieży przemówił Zbigniew Bródka. Na zakończenie odbył się spektakl laserowo-multimedialny z „Laser Violin Show”. Już po północy rozpoczął się koncert gwiazdy Gali X Przystanku Grzegorza Hyżego. Uczestnicy przystanku usłyszeli m. in. takie przeboje, jak „Pusty dom”, „Wstaję” oraz „Na chwilę”. Wieczorem dostępna była wirtualna wystawa „Pompeje – życie w cieniu wulkanu”, podczas której można było poznać życie w mieście przed wybuchem wulkanu, a w czasie sensu 4D poczuć trzęsienie ziemi. Uczestnicy Przystanku zmęczeni, ale pełni nowych wrażeń i planów na przyszłość wrócili do Stawiszyna. Wyjazd zorganizowała pedagog Agnieszka Roszak-Janowska, opiekunami byli nauczyciele: Monika Malinowska, Elżbieta Buksz, Piotr Kozanecki i Piotr Wesołowski.