START > Aktualności > Rok Szkolny 2014/2015 > Dzień Dziecka klas pierwszych

W KLASACH PIERWSZYCH

SZKOŁY PODSTAWOWEJ W STAWISZYNIE

Tylko dzieci potrafią zatknąć kij w piasku, uznać, że jest królową i obdarzyć go miłością”

Antoine de Saint – Exupéry

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Stawiszynie postanowiły spędzić ten dzień wyjątkowo. Przygoda rozpoczęła się rankiem 1 czerwca 2015 roku. O godzinie 8:00 nasi mali „bohaterowie” wyruszyli w kierunku placu OSP w Stawiszynie.  Tego dnia towarzyszyło nam hasło „Łąkowe gry i zawody sportowe’’. Na początku nasi podopieczni zostali  przywitani przez rodziców, którzy pomagali w przygotowaniu całego przedsięwzięcia. Następnie dzieci przystąpiły do zabaw i zawodów sportowych.

Odbyło się wiele konkursów tj. przeciąganie liny, rzut ringiem do celu, mecz piłkarski, tor przeszkód, przeplatanki, wyścigi w workach  itd. Pierwszoklasiści w czasie odbywania zawodów zbierali punkty. Okazało się że dzieciom bardzo spodobała się rywalizacja i trzeba było zorganizować dogrywkę. Jednak zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy zabawy.

Wszystkim uczestnikom zapewniono poczęstunek przygotowany wspólnie na grillu,
a ciasta upieczone przez mamy bardzo smakowały maluchom. Dzieci obdarowano też słodyczami  i innymi smakołykami.

Aura nam sprzyjała, zabawę udało się doprowadzić szczęśliwie do końca. Dzieci były zadowolone i żałowały, że nie mogą dłużej zostać. Ten owocujący w wiele wrażeń dzień niewątpliwie na długo zapisze się w pamięci uczniów klas pierwszych.

Uroczystość zorganizowały z udziałem rodziców Filipina Baraniecka i Małgorzata Anczykowska.