START > Aktualności > Rok Szkolny 2014/2015 > VI Akademia Języków Obcych

W dniu 1 czerwca 2015 r. odbyła się VI Akademia Języków Obcych realizowana w ramach projektu „Młodzi w działaniu”. Celem Akademii jest  propagowanie wśród uczniów nauki języków obcych w szkole, kształtowanie szacunku i tolerancji dla innych kultur oraz integracja społeczności szkolnej.

W tym roku w Akademii czynnie wzięło udział 64 uczniów klas IV-VI i I-III gimnazjum.

Podczas Akademii uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności językowe
oraz elementy wiedzy o państwach anglo – i niemieckojęzycznych.

Pierwszą konkurencją był konkurs wiedzy o państwach anglo- i niemieckojęzycznych. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące zabytków, sportu i zwyczajów świątecznych
w tych państwach. Przyznano następujące miejsca:

a)      Szkoła Podstawowa: I miejsce – kl. V b, II miejsce – kl. IV a, III miejsce – kl. VI a;

b)      Ginnazjum – I miejsce – kl. II a, II miejsce – kl. III b, III miejsce – kl. II b.

Kolejną konkurencją było „Biegające dyktando” w języku angielskim i niemieckim.

W konkursie każdą klasę reprezentowała 3-osobowa drużyna. Kapitan drużyny zapisywał zdania, które dyktowali pozostali członkowie drużyny. Biorąc pod uwagę szybkość wykonania zadania i poprawność językową, przyznano następujące miejsca:

a)      Szkoła Podstawowa: I miejsce – kl. VI a, II miejsce – kl. V b, III miejsce – kl. V a;

b)      Gimnazjum: I miejsce – kl. III b, II miejsce – kl. II a, III miejsce – kl. II b.

W czasie Akademii ocenione także zostały plakaty dotyczące państw anglo-
i niemieckojęzycznych przygotowane wcześniej przez klasy IV-VI i gimnazjalistów. Komisja przyznała następujące miejsca:

a)      Szkoła Podstawowa: I miejsce – kl. IV b, II miejsce – kl. VI a, III miejsce – kl. IV a;

b)      Gimnazjum: I miejsce – kl. I a, II miejsce – kl. II b, III miejsce – kl. I b.

Pomiędzy konkurencjami umiejętności wokalne zaprezentowały uczennice klasy VI a: Weronika Kałużna, Aleksandra Cieślak, Julia Szczepaniak, Agnieszka Michalska, którym akompaniowała Karolina Bartoszczyk na gitarze oraz Zofia Macicka uczennica klasy V b.

W mini playback show wzięły udział klasy: IV b, V a, V b i VI b.

Wszyscy uczestnicy Akademii otrzymali dyplomy.

VI Akademię Języków Obcych przygotowali nauczyciele języków obcych: Monika Malinowska, Agnieszka Petrol, Zofia Smolińska, Przemysław Jarzębski i Paweł Woszczyk.