START > Tu byliśmy > „Spotkaj przyszłość”- uczniowie Zespołu szkól w Stawiszynie witali wiosnę na Targach Edukacyjnych w Poznaniu

„Spotkaj przyszłość”- uczniowie Zespołu Szkół w Stawiszynie

witali wiosnę na Targach Edukacyjnych w Poznaniu

W dniu 21 marca 2015r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Stawiszynie uczestniczyli w XIX Targach Edukacyjnych i Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą szkół ponadgimnazjalnych oraz wyższych uczelni z Polski i z zagranicy. Licea, technika, szkoły zawodowe zachęcały w atrakcyjny sposób młodzież do udziału w pokazach, warsztatach, dyskusjach. Dużym zainteresowanie gimnazjalistów cieszyły się stanowiska szkół zawodowych, gdzie nasi uczniowie mogli spróbować swoich sił. „Aleja zawodów” zachęcała do degustacji wytworów kulinarnych jak również do eksperymentowania w testach psychotechnicznych, sprawdzenia swojej wyobraźni przestrzennej czy poznania nowoczesnych technologii Volkswagena. Bogata oferta szkół i uczelni dała młodzieży możliwości rozpoznania swoich możliwości edukacyjnych. Największym zainteresowaniem wśród naszych uczniów cieszyły się warsztaty ginących zawodów m.in. warsztat wikliniarski, bednarsko-stolarski, szewski, narzędzia do prania i maglowania. Dowiedzieliśmy się również jak się żyje i uczy w innych krajach, np. Palestynie, Bułgarii, Urugwaju. Z dużym zaangażowaniem uczniowie uczestniczyli w konkursie przyrodniczym, podczas którego wykazali się dużą wiedzą i zdobyli bardzo dużo atrakcyjnych nagród. Podczas targów uczniowie obejrzeli również spektakl teatralny o uwięzieniu młodych ludzi w cyberprzestrzeni i wyborze zdrowych wartości, tresurę psa, występy taneczne zespołów ludowych, młodzieżowych. Nowoczesna edukacja zachwyciła wszystkich w salonie wyposażenia szkół, gdzie każdy z uczestników znalazł dla siebie coś fantastycznego w krainie nauki. Pierwszy dzień wiosny w Poznaniu był pełen wrażeń i ciekawych spotkań m.in. prof. Joanną Papuzińską, Bohdanem Butenko, Teresą Tomsia i wielu innymi autorami książek i osobami znanymi z mediów. Wyjazd zorganizował pedagog-doradca zawodowy Agnieszka Roszak-Janowska, a opiekę nad uczniami podczas targów sprawowała pani Alicja Penkala- nauczyciel biblioteki i pani Monika Malinowska -nauczyciel języka angielskiego, opiekun Samorządu Uczniowskiego.