START > Tu byliśmy > Dopingujemy polską siatkówkę w Bełchatowie

DOPINGUJEMY POLSKĄ SIATKÓWKĘ !

Dnia 21 grudnia 2014r. uczniowie ZS w Stawiszynie uczestniczyli w wielkim wydarzeniu sportowym jakim był mecz 16 kolejki PlusLigi męskiej siatkówki w między zespołami  Skry Bełchatów i Jastrzębskiego Węgla. Mecz odbył się w hali sportowej Energia w Bełchatowie a jego transmisję mogliśmy później oglądać w Polsacie Sport. Po wyrównanym i stojącym na bardzo dobrym poziomie spotkaniu Jastrzębski Węgiel pokonał Mistrza Polski PGE Skrę Bełchatów 3:2 w tie-breaku. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Mateusz Malinowski. Po krótkiej nieobecności spowodowanej kontuzją pleców do meczowej dwunastki Skry powrócił Mariusz Wlazły, ale nie znalazł się w wyjściowym składzie. W drużynie Jastrzębskiego Węgla zadebiutował nowy zawodnik  Guillaume Quesque. Uczniowie mogli osobiście zobaczyć naszych czołowych zawodników w grze i dopingować swoich faworytów. Organizatorami wyjazdu byli pan Piotr Wesołowski oraz pani Aleksandra Wojciechowska.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel   2:3   (25:20, 27:29, 23:25, 25:18, 11:15)

Składy drużyn:

PGE Skra: Uriarte (1), Marechal (7), Kłos (11), Lisinac (10), Conte (25), Winiarski (10), Piechocki (libero) oraz Wlazły (12), Brdjović, Wrona (5), Włodarczyk (1), Tille (libero).

Jastrzębski: Masny, Malinowski (18), Czarnowski (9), Pajenk (17), Bartman (22), Gierczyński (7), Wojtaszek (libero) oraz Quesque, Kańczok, Kosok, Filippov.

MVP meczu: Mateusz Malinowski (Jastrzębski).