START > Aktualności > Rok Szkolny 2014/2015 > Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Główny dzień obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia już za nami. W dniu 26 września 2014r.  Szkoła Podstawowa im. W. Pola w Stawiszynie przystąpiła do  IV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.  Głównym koordynatorem lokalnym akcji na terenie szkoły była p. Mariola Kaczała.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (WMTDay) to bezpłatna akcja edukacyjna, której głównym organizatorem jest  Wydawnictwo Edukacyjne WKM „Rachmistrz” Andrzej Grabowski, Szczecinek, Polska. Akcja WMTDay ma na celu zwrócenie uwagi na istotność zagadnienia tabliczki mnożenia.

Dzięki licznym zabawom, konkursom, grom oraz egzaminom, przypominaliśmy sobie trudne przypadki tabliczki mnożenia. Tytuł Eksperta zdobywali zarówno młodsi jak i starsi. Przyznawaniu takiego wyróżnienia zawsze towarzyszy radość i satysfakcja. Uczniowie pokazują jak świetnie mają opanowane trudne przypadki tabliczki mnożenia, natomiast dorośli… jak potrafią opanować nerwy przy egzaminie przed tak poważną, „uczniowską” Komisją.:)

Do egzaminu z tabliczki mnożenia przystąpili uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej, dyrektor szkoły p. Joanna Woszczyk, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz pracownicy Urzędu Gminy i Miasta Stawiszyn.  Zwycięstwo odniosło 35 uczniów  (IV a – 4, IV b – 4, V a – 6, V b – 3, VI a – 12, VI b – 6),  którzy zdobyli tytuł MT EXPERT .