START > Aktualności > Rok Szkolny 2014/2015 > W świecie zawodów - cykl zajęć

Cykl zajęć dla gimnazjalistów o specjalnych potrzebach edukacyjnych „W ŚWIECIE ZAWODÓW”

W dniu 23.09.2014r. uczniowie Gimnazjum w Stawiszynie Iza Gałązka i Jakub Wojtczak poznali zawody:

- pracownik poczty

- pracownik banku

Złożyli wizytę w Urzędzie Pocztowym w Stawiszynie i Banku Spółdzielczym w Pleszewie Oddział Stawiszyn.

Instytucjom dziękujemy za miłe przyjęcie.

Opiekunkami i pomysłodawczyniami cyklu są Renata Zielińska i Anita Krzyżaniak.

W dniu 28 października uczniowie Gimnazjum w Stawiszynie Iza Gałązka i Jakub Wojtczak poznali kolejny zawód jakim jest rolnik. Dzięki uprzejmości Państwa Szpitalaków nasi podopieczni mogli poszerzyć wiedzę z zakresu różnych rodzajów upraw, sadownictwa, ogrodnictwa oraz hodowli zwierząt.

Rolnik to specjalista od uprawy ziemi, sadów, ogrodów lub hodowli zwierząt.
W dzisiejszych czasach to nie tylko człowiek od czarnej roboty, fizycznej pracy, ale także obrotny przedsiębiorca, który powinien znać rynek produktów rolnych. Dziękujemy!

W dn.09 grudnia 2014 roku, korzystając z uprzejmości właścicieli restauracji  MAXIM-Państwa Anety i Tomasza Pawlaków, uczniowie poznawali kolejny zawód. Iza i Jakub przyglądali się pracy kelnera, by potem pod jego czujnym okiem nakryć i udekorować świąteczny stół. Nie straszne już naszym uczniom ułożenie sztućców,  talerzy i serwetek :)

W dniu 5 lutego 2015 roku nasi podopieczni zaznajomili się z pracą bibliotekarza. Razem z opiekunami odwiedzili Miejską Bibliotekę oraz bibliotekę szkolną. Jak się okazało praca bibliotekarza nie jest taka prosta, jakby się mogło wydawać. Osoba na tym stanowisku  charakteryzuje się wszechstronną wiedzą oraz biegłością
w posługiwaniu się tradycyjnymi i nowoczesnymi narzędziami informacyjnymi.  Główne zadania to gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie materiałów bibliotecznych tzn. książek, czasopism, materiałów kartograficznych i audiowizualnych, zbiorów.

Dzięki uprzejmości Pani Sławomiry Madaj-Gołdyn w dn. 17 marca 2015r. uczniowie Izabela Gałązka i Jakub Wojtczak zwiedzili Ośrodek Zdrowia w Stawiszynie. Poznali „od kuchni” pracę lekarza i pielęgniarki. Kontynuując medyczny cykl zawodów uczniowie udali się do pobliskiej apteki „Rodzinna”, gdzie zobaczyli jak pracują farmaceuci i czym się zajmują na co dzień.

Wszystkim dziękujemy za miłe przyjęcie.