Z okazji obchodów Święta Ludowego uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Elżbiety Kuświk, Moniki Malinowskiej, Magdaleny Rogackiej i Bogumiła Knychausa, przygotowali program pt. „Jest jeszcze gdzieś prawdziwa ta wieś…”

Program artystyczny rozpoczął się od odśpiewania „Roty”. Zgromadzeni    w skupieniu wysłuchali słów patriotycznej pieśni. Następnie uczniowie wcielili się w najważniejszych przedstawicieli ruchu ludowego: Wincentego Witosa, Macieja Rataja i Stanisława Mikołajczyka, przytaczając ich słowa o patriotyzmie, walce o wolność i pracy na rzecz Polski.

Uczniowie zaprezentowali również tradycje i kulturę wsi, która przez wiele lat stanowiła ostoję polskości. Przedstawione zwyczaje ludowe, tj. powitanie chlebem i solą, Śmigus Dyngus wywołały uśmiech na twarzach słuchaczy, a zaprezentowane przyśpiewki zachęciły zgromadzonych do wspólnego śpiewu.