START > F E S T Y N 2014

Piękna pogoda towarzyszyła wszystkim, którzy w sobotę 31 maja 2014r. przyszli na nasz coroczny VIII już Festyn Szkolny pod hasłem: „ Festyn to jest wielka sprawa: uśmiech , humor i zabawa”.

W imprezie wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i rodzeństwem  oraz zaproszeni goście i społeczność lokalna. Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Stawiszyna p. Robert Jarzębski, Podinspektor  ds. Oświaty UG i M Stawiszyn p. Aleksandra Bylica, radni miasta Stawiszyn - p. Barbara Żurawa i p. Paweł Woszczyk, z- ca Przewodniczącego Rady Miejskiej
w Stawiszynie oraz przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół w Stawiszynie p. Justyna Urbaniak.

O godzinie 9.00 cała społeczność szkolna wraz z  dyrektor szkoły mgr Joanną Woszczyk i zaproszonymi gośćmi  przemaszerowała w barwnym korowodzie ulicami miasta. O 9.30 nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy. Dyrektor szkoły powitała gości i społeczność szkolną, zaprosiła do wspólnej zabawy oraz przedstawiła przygotowane atrakcje. Podziękowała też gościom za obecność, a sponsorom za pomoc w organizacji imprezy.

Swoje uzdolnienia w układach tanecznych  jako pierwsi pokazali najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Starsi zademonstrowali swoje talenty muzyczne i aktorskie w przeglądzie: „Twoja twarz brzmi znajomo.” Wielką popularnością cieszył się jak zawsze występ ulubionych zespołów młodzieżowych działających przy naszej szkole. Nie zawiedli nas także zaprzyjaźnieni strażacy z OSP w Stawiszynie. Dzieci mogły podziwiać ich w akcji niesienia pierwszej pomocy powypadkowej, a także poznać budowę sprzętu gaśniczego. Dużym powodzeniem cieszył się kącik z malowaniem twarzy oraz biżuteria wykonana przez uczniów naszej szkoły. W sprzedaży ciągłej były: tosty, hot-dogi, kiełbaski z grilla, placki ziemniaczane oraz zimne napoje i lody. Działała kawiarenka, w której rodzice serwowali  domowe ciasta oraz kawę i herbatę.

W opinii gości i społeczności lokalnej festyn był imprezą bardzo udaną. Zaangażowanie wszystkich dzieci, wysiłek, pasja i pomysłowość, jaką często wkładały w realizację powierzonych im zadań, zasługują na słowa uznania.

Koordynatorzy festynu:

Danuta Łuczak, Iwona Chojnacka

Stawiszyn, dnia 31 maja 2014r.