START > Tu byliśmy > Jak przygoda to tylko ... do Warszawy

"Jak wycieczka to tylko… do Warszawy"

11 kwietnia 2014 roku uczniowie klas III i II naszej szkoły  wraz z opiekunkami  Małgorzatą Anczykowską, Filipiną Baraniecką, Darią Wojtczak i  Danutą Łuczak udali się na wycieczkę do Warszawy.

Wcześnie rano, bo o 5.50 zebraliśmy sie przed szkołą, by wyruszyć dwoma autokarami w kilkugodzinną podróż do naszej stolicy.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęło się od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Pierwszym punktem zwiedzania był  Zamek Królewski oraz Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki. Następnie udaliśmy się na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Duże wrażenie zrobił na uczestnikach wycieczki spacer po Łazienkach Królewskich. Uczniowie zachwycali się Pałacem na Wodzie, pomnikiem wielkiego kompozytora Fryderyka Chopina, ale także florą i fauną tego parku. Do zdjęć "pozowały" nam przepiękne pawie, kaczki i liczne wiewiórki.  Następnie zwiedzaliśmy stolicę z okien autokaru: przejeżdżaliśmy Traktem Królewskim, m.in. Alejami Ujazdowskimi, zobaczyliśmy budynki ambasad, Sejmu i Senatu. Była też okazja „zasmakować” przejażdżki metrem.

Kolejnym punktem naszej wyprawy do stolicy była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Był to niewątpliwie jeden z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Uczniowie mogli poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieli okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.

Po smacznym obiedzie zjedzonym na warszawskiej starówce zwiedziliśmy niezwykle ważny dla uczestników wycieczki obiekt - Stadion Narodowy. Wśród uczniów naszej szkoły jest wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Rozmach z jakim pobudowany jest ten obiekt oraz jego ogrom naprawdę robi wrażenie! To był ostatni punkt programu naszej wycieczki, wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu .

Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń wróciliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.