START > Aktualności > Rok Szkolny 2013/2014 > Mała Olimpiada Sportowa

Mała Olimpiada Sportowa

„Jeśli stanąłeś na starcie, to już zwyciężyłeś - choćbyś był ostatni"

W  dniu 9 maja 2014 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Stawiszynie odbyła się Mała Olimpiada Sportowa dla uczniów klas I - III pod hasłem "Jeśli stanąłeś na starcie, to już zwyciężyłeś - choćbyś był ostatni". Głównymi organizatorami tego przedsięwzięcia byli nauczyciele pani Małgorzata Anczykowska, pan Piotr Kozanecki, pan Mateusz Zajdel i pani Dorota Ciesielska.

W sportowej rywalizacji wzięło udział 6 drużyn. Każda z drużyn liczyła dziesięciu zawodników (5 dziewczynek  i 5 chłopców). Najmłodsi sportowcy profesjonalnie przygotowali się do udziału w olimpiadzie. Przed olimpiadą trenowali, by na turnieju wypaść jak najlepiej i zdobyć upragnione wysokie miejsca.

Uczestnicy imprezy do pokonania mieli dziewięć konkurencji tj. bieg z przekazywaniem pałeczki, bieg z szarfą, wyścig formuły jeden, bieg z piłką, tor przeszkód, sadzenie ziemniaków, kicające zające itd.

Wszyscy bawili się świetnie, a to chyba najważniejsze, by w najmłodszych latach życia zaszczepić dzieciom bakcyl sportu, przynależności do grupy, dokładności i "zdrowej rywalizacji". Olimpiada dla dzieci to wielkie przeżycie, a zarazem wspaniała emocjonująca zabawa. Napięcie towarzyszące imprezie dorównywało zawodom dla dorosłych.
Okrzyki radości mieszały się ze łzami, gdy niesforna piłka spadała z trzymanego w rączkach pachołka. Emocje udzieliły się również kibicom na trybunach, którzy energicznie wspierali uczestników okrzykami i oklaskami zagrzewającymi do walki. W czasie trwania olimpiady dzieci mogły krzyczeć, śmiać się, a niektóre poczuć jak smakuje prawdziwe zwycięstwo.