START > Aktualności > Rok Szkolny 2013/2014 > IV Akademia Języków Obcych

IV Akademia Języków Obcych

W dniu 21 marca 2014 r. odbyła się V Akademia Języków Obcych. W tym roku w Akademii czynnie wzięło udział 171 uczniów klas IV-VI i I-III Gimnazjum. W przygotowania do Akademii zaangażowani byli nauczyciele języków obcych: pani Monika Malinowska, pan Przemysław Jarzębski, pani Joanna Kostrzewa, pani Katarzyna Stasiak, pan Paweł Woszczyk, pani Zofia Smolińska i pani Anita Fokt. W przygotowania do Akademii włączył się również pan Bogumił Knychaus.

Podczas Akademii uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności językowe oraz elementy wiedzy o państwach anglo – i niemieckojęzycznych, a to wszystko w połączeniu ze zmaganiami sportowymi.

Pierwszą konkurencję stanowił konkurs tańca disco. Komisja konkursowa w składzie: pani dyrektor Joanna Woszczyk, pani Aleksandra Wojciechowska, pani Anita Fokt, pan Jacek Nowakowski, przyznała następujące miejsca: I miejsce klasa VI b i II a, II miejsce – klasa Va i Ib, III miejsce – klasa IV a i III a.

Kolejną konkurencją była Familiada, podczas której drużyna uczniów zmierzyła się z drużyną nauczycieli. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące życia codziennego państw anglo – i niemieckojęzycznych.

Trzecią część Akademii były wyścigi rzędów. Uczestnicy, po przebiegnięciu slalomem określonego odcinka odpowiadali na pytania w języku angielskim lub niemieckim, po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi otrzymywali kawałek hasła, które następnie cała drużyna składała wspólnie. Najlepsze w tej konkurencji były klasy: VI a i II a.

Ostatnią część stanowiły mecze piłki nożnej na poziomach. Mecz trwał 5 minut, a uczestnicy mieli związane nogi, strzelali do pustej bramki. Jeśli zawodnik przekroczył reguły bezpieczeństwa, otrzymywał czerwoną kartkę i wracał do gry, kiedy odpowiedział na pytanie w języku angielskim lub niemiecki. Zawodnicy odpowiadali na pytania w języku obcym także wtedy, gdy padł remis. I miejsca zajęły klasy: IV a, V a, VI a, I a, II a, III a.

Pomiędzy konkurencjami umiejętności wokalne zaprezentowały uczennice klasy V a: Weronika Kałużna i Aleksandra Cieślak i klasy VI b: Patrycja Weber oraz uczennice klasy I b: Michalina Dolna, Magdalena Karolak i Patrycja Biesiada. Umiejętnościami aktorskimi w karaoke wykazali się uczniowie klasy I b: Michał Machanek, Kacper Jagiełło i Piotr Waręcki.

Wszyscy uczestnicy Akademii otrzymali dyplomy.