START > Projekty edukacyjne > 2013/2014 > Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

Tworzymy Cyfrową Dziecięcą Encyklopedię Wielkopolan.

Uczniowie klas piątych i szóstych Szkoły  Podstawowej im. W. Pola

w Stawiszynie od stycznia 20014 r. biorą udział w projekcie ,,Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”.

Celem projektu jest stworzenie multimedialnego wpisu poświęconego wybitnym postaciom wywodzącym się z każdej gminy województwa wielkopolskiego.

Organizatorami projektu są Ogólnopolska Fundacja Edukacji Komputerowej oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Uczniowie pod opieką nauczycielek: historii- pani Elżbiety Maciejewskiej oraz matematyki-  pani Marioli Kaczały uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych. Gromadzą na nich materiały do opracowania biogramów czterech najciekawszych i najwybitniejszych mieszkańców gminy Stawiszyn. Poszukują informacji z różnych źródeł.

Odwiedzili już Archiwum Państwowe w Kaliszu oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. A. Asnyka w Kaliszu. Przygotowują się do przeprowadzenia wywiadów  z wybranymi postaciami. Są to w bieżącym roku Panowie:

Jak Kolański, Wiesław Majtas, Czesław Matyjak, Jerzy Widerski.

Szkołę  do udziału w projekcie zgłosiła dyrektor Joanna Woszczyk. Uczestnictwo w projekcie wzbogaci bazę dydaktyczną  placówki. Grupy projektowe otrzymały dwa tablety i  laptopy a w najbliższym czasie szkoła zyska nowoczesną serwerownię.

Dzięki projektowi uczniowie stawiszyńskiej szkoły oraz społeczność lokalna  będzie miała możliwość poznać lub przypomnieć dokonania jednostek zasłużonych dla naszej małej ojczyzny, ale niekiedy zapomnianych, lokalnych bohaterów.