START > Tu byliśmy > Na meczu Lecha Poznań

,, ZESPÓŁ SZKÓŁ W STAWISZYNIE NA MECZU

LECHA POZNAŃ ’’

W sobotę 9 listopada 2013 roku młodzi kibice z naszej szkoły uzbrojeni w niebieskie szaliki, wyjechali do Poznania na mecz T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Ruchem Chorzów. Wyjazd zorganizował mgr Piotr Kozanecki - nauczyciel wychowania fizycznego. Uczniowie naszej szkoły coraz bardziej interesują się piłką nożną,  dlatego tak wielkim zainteresowaniem cieszą się wyjazdy na mecze naszej najlepszej wojewódzkiej drużyny - Lecha Poznań. W wyjeździe uczestniczyło 40 uczniów i 4 opiekunów (mgr Joanna Woszczyk, mgr Piotr Kozanecki, mgr Bartłomiej Stroński oraz mgr Przemysław Jarzębski). Warto wspomnieć, że nasi uczniowie oglądali mecz w specjalnym sektorze rodzinnym, do którego nie są wpuszczani tzw. „kibole”. Sam mecz był dla wszystkich bardzo emocjonujący. Wszyscy wspólnie śpiewali hymn Lecha i zagrzewali zawodników do walki. Stadion, który był areną zmagań najlepszych zespołów Europy podczas EURO 2012, zrobił na uczniach olbrzymie wrażenie. Młodzi kibice piłki nożnej przygotowali się do meczu bardzo starannie. Zabrali akcesoria i gorąco dopingowali piłkarzy poznańskiej drużyny. Owacjom, pieśniom i okrzykom nie było końca, a ,,Kolejorz’’ niesiony dopingiem 25 tys. publiczności w imponującym stylu pokonał Ruch Chorzów 4 – 2 !!!