START > Aktualności > Rok Szkolny 2013/2014 > Ile kosztuje moja edukacja w gimnazjum?

Ile  kosztuje  moja  edukacja  w  gimnazjum ?

Odpowiedzi  na  to  pytanie  poszukiwali  uczniowie klas  trzecich  Gimnazjum im. Polskich  Olimpijczyków w Stawiszynie.

Zorganizowali  w  tym  celu w  dniach  28  października  i  8  listopada 2013 roku  wycieczkę  do  urzędu  gminy w  ramach  zajęć  podstawy  przedsiębiorczości  pod  kierunkiem  nauczycielki  Pani Elżbiety  Maciejewskiej.

Spotkali  się  ze skarbnikiem  gminy  Panią  Anną  Manikowską, która  udzieliła wyczerpujących  odpowiedzi  na  liczne  pytania  uczniów  dotyczące  zasad  finansowania  edukacji.

Uczniowie  dowiedzieli  się  między  innymi: ile  wynosi  subwencja  oświatowa, koszt  kształcenia  jednego  ucznia w  gimnazjum oraz jakie    aktualne  problemy  związane  z  finansowaniem  oświaty  w  gminie.

Dzięki  wycieczce  uczniowie zapoznali  się  z takimi  pojęciami jak: budżet  gminy, wydatki  bieżące, koszty  wynagrodzeń oraz  zrozumieli,  jak  ważne  jest  poczucie  odpowiedzialności  za  własną  edukację.