START > Aktualności > Rok Szkolny 2012/2013 > Gimnazjaliści na obradach

Wizyta gimnazjalistów w ratuszu

10 czerwca 2013 roku uczniowie gimnazjum udali się do sali posiedzeń w Ratuszu w Stawiszynie. Wizyta stanowiła uzupełnienie wiadomości z zakresu edukacji obywatelskiej, o której uczniowie uczą się na lekcjach wiedzy o społeczeństwie – przedmiotu prowadzonego w naszej szkole przez panią Ewę Nowacką i panią Elżbietę Maciejewską.

Na zebraniu jako pierwszy głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej w Stawiszynie pan Andrzej Rachwał, który potwierdził prawność obrad oraz przedstawił ich porządek. Następnie radni zapoznali się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy w roku 2012 oraz z opinią Składu Orzekającego Izby Obrachunkowej w Poznaniu w sprawie wykonania budżetu Gminy i Miasta Stawiszyn w roku 2012. Wywiązała się dyskusja, w trakcie której każdy miał prawo zaprezentować swoje zdanie na temat przedstawionych dokumentów. Następnie głos zabrali członkowie pozostałych komisji działających przy radzie gminy. Odbyło się głosowanie i jednogłośnie podjęto uchwałę. Potem zapoznano się z informacjami o stanie mienia komunalnego na terenie gminy. Dalsza część obrad dotyczyła podjęcia uchwały o absolutorium Burmistrza Stawiszyna, które zostało mu udzielone.

Podczas obrad uczniowie po raz pierwszy mogli obserwować pracę radnych. Gimnazjaliści byli wdzięczni za możliwość uczestniczenia w ważnym dla całej gminy wydarzeniu.