START > F E S T Y N 2013

W dniu 25 maja 2013 roku  w hali widowiskowo – sportowej odbył się VII  Festyn Szkolny pod hasłem „ Z językami za pan brat poliglota rusza w świat”. Jego celem była popularyzacja  języków obcych. Festyn miał charakter imprezy integracyjnej, był okazją do współdziałania.

W imprezie wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami
i rodzeństwem  oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas: Podinspektor ds. Oświaty UG i M Stawiszyn p. Aleksandra Bylica, z-ca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stawiszynie oraz przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół w Stawiszynie p. Justyna Urbaniak, radni miasta Stawiszyn– p. Barbara Żurawa i p. Paweł Woszczyk oraz członkinie Zarządu Rady Rodziców panie Jolanta Wcisłek i Marzena Chudziak.

Oficjalne rozpoczęcie festynu nastąpiło o godzinie 9.00. Dyrektor szkoły mgr Joanna Woszczyk uroczyście otworzyła imprezę, powitała gości i społeczność szkolną, zaprosiła do wspólnej zabawy oraz przedstawiła przygotowane atrakcje. Podziękowała też gościom za obecność, a sponsorom za pomoc w organizacji imprezy.

Duża różnorodność zaproponowanych  zabaw i atrakcji w ramach festynu sprawiła, że każdy uczestnik miał szansę pokazać i sprawdzić swoje możliwości w wybranej przez siebie dziedzinie.

Przez cały czas trwały potyczki językowe związane z Dniem Języków Obcych dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej. Ta konkurencja zyskała wielu zwolenników wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci nagradzane były słodyczami  i  nagrodami rzeczowymi. Starsi uczniowie prezentowali wiersze, piosenki i krótkie inscenizacje w języku angielskim i niemieckim.

Zademonstrowali również swoje uzdolnienia i talenty w układach tanecznych. Wielką popularnością cieszył się jak zawsze mini playback show.

Zaangażowanie wszystkich dzieci, wysiłek, pasja i pomysłowość, jaką często wkładały w realizację powierzonych im zadań, zasługują na słowa uznania.

Dużym powodzeniem cieszył się kącik z malowaniem twarzy oraz biżuteria wykonana przez uczniów naszej szkoły. W sprzedaży ciągłej były kiełbaski z grilla, placki ziemniaczane oraz zimne napoje i lody. Działała kawiarenka, w której rodzice serwowali  domowe ciasta oraz kawę i herbatę.

Imprezę zakończono o 13.00 piosenkami w wykonaniu ulubionych zespołów młodzieżowych działających przy naszej szkole.

W opinii gości i społeczności lokalnej festyn był imprezą bardzo udaną.  Panowała miła atmosfera, a  kolorowe transparenty i różnobarwne stroje uczniów dopełniały obrazu imprezy.

Koordynatorzy festynu:

Danuta Łuczak

Iwona Chojnacka

Podczas tegorocznego festynu uczniowie klas czwartych pod kierunkiem p. Elżbiety Kuświk i p. Agnieszki Petrol, przygotowali utwór z repertuaru Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego. "Mazowsze" to jeden z największych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego. Uczniowie klas czwartych zaprezentowali piosenkę pt. " Cyt, cyt".