START > Tu byliśmy > XVI Rajd Ogrodników w Opatówku

XVI Rajd Ogrodników w Opatówku.

Już po raz XVI w dniu 27.04.2013r. odbył się Rajd Ogrodników w Opatówku. Uczniowie gimnazjum z klasy Ib oraz IIb pod opieką Doroty Ciesielskiej udali się busem do Zdun, by dalej ruszyć pieszo w 9-kilometrową trasę przez Tłokinię do Opatówka, gdzie przy Zespole Szkół Ogrodniczych znajdowała się meta rajdu oraz odbywały się Targi Ogrodniczo-Rolnicze i Działkowe. Na trasie uczniowie zwiedzili również bardzo interesujące Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Uczestnicy rajdu wzięli udział w konkursie ogrodniczo-ekologicznym oraz sprawnościowym, a uczennica kl.Ib Joanna Michalska zdobyła I miejsce w konkursie na projekt znaczka na rajd następny. Uczniowie, będący również uczestnikami projektu e-Szkoła Moja Wielkopolska, realizujący projekt pod tytułem „Meteo-fenologiczny cud, czyli w kropli deszczu, promieniach słońca roślinność kwitnąca”, udali się na Targi Ogrodnicze w celu pozyskania roślin do swojego ogródka, który tworzą. Z „roślinnymi zdobyczami” i w dobrych humorach wróciliśmy do domów.