START > Osiągnięcia > Moja Szkoła w UE > Akademia Młodego Dyplomaty

Agnieszka Roszak-Janowska

LAUREAT  X  WOJEWÓDZKIEGO FINAŁU  KONKURSU

„MOJA  SZKOŁA  W  UNII  EUROPEJSKIEJ”

– EDYCJA  AKADEMIA  MŁODEGO  DYPLOMATY

W dniu 26 kwietnia 2013r. Burmistrz Gminy i Miasta w Stawiszynie - pan Robert Jarzębski oraz Michał Krzyżaniak- uczeń kl.III Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Stawiszynie i pani Agnieszka Roszak-Janowska- nauczyciel, pod którego kierunkiem praca powstała uczestniczyli w uroczystej Gali wojewódzkiego etapu X Ogólnopolskiego Konkursu „Moja szkoła w Unii Europejskiej”. Celem edycji „Akademia Młodego Dyplomaty” było wyłonienie i nagrodzenie uczniów i nauczycieli, którzy przygotowali najciekawsze prace konkursowe zgodnie z podanymi  tematami oraz zrealizowali w szkołach najciekawsze działania informacyjno – edukacyjne o Unii Europejskiej, Grupie Wyszehradzkiej i polskiej dyplomacji. Tegoroczna edycja w szczególny sposób skupiała się na tematyce związanej z rolą służby dyplomatycznej Zadania dotyczyły głównie współpracy państw w ramach Grupy Wyszehradzkiej, w związku ze sprawowaniem przez Polskę od 1 lipca 2012 r. do 30 czerwca 2013 r. prezydencji w Grupie. Nasz uczeń Michał na podstawie materiałów zebranych z mediów, informatorów, literatury, spotkań i konferencji przygotował prezentacje - opracowanie na temat „Grupa Wyszehradzka jako przykład dobrosąsiedzkiej współpracy Europejczyków”, a pani Agnieszka złożyła sprawozdanie z realizacji działań, które odbyły  się w szkole w trakcie edycji konkursu. Wojewódzka Komisja Oceniająca przyznała III miejsce, co było dla nas wielkim zaskoczeniem, a jednocześnie olbrzymią radością. Wystąpienie Wicewojewody Wielkopolskiego- pana Przemysława Pacia i słowa Wielkopolskiego Kuratora Oświaty – pani Elżbiety Walkowiak były dla nas pokrzepieniem dla duszy i motywacją do dalszego działania. Wzruszający występ artystyczny uczniów  z Poznańskiej Szkoły Muzycznej uzmysłowił, że talenty uczniów należy szlifować i motywować do dalszego rozwoju. Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, które ufundowało nam drogocenne nagrody. Obecność pana Burmistrza i wiosenna aura nadała temu dniu szczególne znaczenie i pozostanie na długo w naszej pamięci.