START > Aktualności > Rok Szkolny 2012/2013 > Stawiszyńska Gala Biznesu 2013 -UNICEF na rzecz dzieci

To jest nasz świat, jesteśmy dziećmi,

Jesteśmy tu, by świat w jaśniejszych barwach Wam pokazać.

W imię tego przesłania uczniowie Zespołu Szkół w Stawiszynie przystąpili do ogólnopolskiego projektów pomocy humanitarnej Unicef  BIZNESKLASA oraz WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA.             Od listopada 2012r. gimnazjaliści brali udział w cyklu zajęć poświęconych sytuacji dzieci w krajach rozwijających się. Jednocześnie podjęli inicjatywę, której celem było zaangażowanie osób dorosłych w poprawę losu tysięcy dzieci na całym świecie. Podsumowaniem projektu była Gala Biznesu
na Rzecz Dzieci, która odbyła się dn. 20 lutego 2013r. w Zespole Szkół w Stawiszynie.                                    Swą obecnością Galę zaszczycili przedstawiciele władz lokalnych: Burmistrz Stawiszyna pan Robert Jarzębski, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej pani Justyna Urbaniak, radna pani Barbara Żurawa.

Na zaproszenie dyrektor szkoły Joanny Woszczyk, jak zawsze przychylnie nastawionej
do globalnych inicjatyw, odpowiedzieli swym przybyciem lokalni przedsiębiorcy: pan Wiesław Majtas - firma DREWPAL, pan Michał Nawrocki - firmaTRANS, pani Ewa Rogacka - firmaEWIMA, pani Anna Michalska - Lecznica dla zwierząt STAWET, pani Patrycja Łusiaczyk - Pizzeria MILANO, pani Beata Jarentowska - kwiaciarnia MAGNOLIA, pani Bernardeta Waszak - Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Produkcyjne MŁYNARSTWO, pani Elżbieta Pilarska - Przedsiębiorstwo Handlowe PILARSKI, pani Ewa Górna - lekarz stomatolog, właściciele sklepów: pani Małgorzata Pilarska, pani Elżbieta Grajnert, pan Andrzej Kornacki.
  Uczniowie edukowali zebranych w zakresie pomocy humanitarnej, prezentując ją jako formę inwestycji w życie dziecka. Gimnazjaliści przedstawili swoje biznesplany, które opracowywali
w ramach zajęć podstawy przedsiębiorczości. Zachęcali do zainwestowania w artykuły pomocy humanitarnej, tzw. prezenty bez pudła. Podczas spotkania zebrano kwotę w wysokości 1440,00 zł, zadeklarowano wpłatę 300,00 zł na konto Unicef.

Gala była okazją do zaprezentowania  laleczek wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej
w Stawiszynie w ramach projektu WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. Laleczki znalazły swoich nowych właścicieli, a darowizny przekazane przy ich zakupie,  w kwocie 1287,00 zł, zostaną przekazane na rzecz potrzebujących dzieci w Czadzie. W uczniowskim plebiscycie zwyciężyła krakowianka, której nowym właścicielem został Burmistrz Stawiszyna.

Organizatorami Gali byli nauczyciele: Elżbieta Maciejewska, Izabela Drzewiecka, Agnieszka Roszak- Janowska,  Anita Krzyżaniak oraz Monika Malinowska. Cieszy fakt, że podjęte przez społeczność szkolną działania uświadomiły zebranym, że inwestowanie w życie dzieci w krajach rozwijających się to najlepsza inwestycja dla świata-w jego przyszłość.

GALA BIZNESU STAWISZYN 2103
UNICEF na rzecz dzieci