START > Aktualności > Rok Szkolny 2012/2013 > Finał WOŚP 2013 w Naszej Szkole

„Człowiek jest szczęśliwy tylko wtedy kiedy daje” (Goethe) – uczniowie i pracownicy szkoły po raz kolejny udowodnili, że to prawda.

13 stycznia 2013 r. odbędzie się XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jednak w naszej szkole w ramach imprez zamkniętych zbieraliśmy pieniądze już 10 stycznia. Udało się zebrać kwotę 3149 zł 53 gr.

Następnego dnia w Hali Sportowej odbyło się powiatowe podsumowanie zbiórki . W ramach imprezy uczniowie szkoły przygotowali program artystyczny, pod kierunkiem pani Moniki Malinowskiej i  pani Agnieszki Roszak – Janowskiej, w którym przedstawili historię WOŚP. Każdy rok reprezentowany był przez inny instrument muzyczny. Instrumenty muzyczne wykonali uczniowie. Po przedstawieniu historii powstała orkiestra, która grala podczas programu artystycznego. Program był wzbogacony o piosenki tematycznie nawiązujące do serca, które jest symbolem WOŚP. Piosenki wykonały uczennice Gimnazjum, pod kierunkiem pana Bogumiła Knychausa oraz uczniowie klas młodszych pod kierunkiem pani Jolanty Ciesielskiej.  Uczennice  szkoły zaprezentowały także swoje umiejętności taneczne i sportowe. Pokazy przygotowały panie Jolanta Ciesielska i pani Elżbieta Buksz.

Szkoła Podstawowa uczestniczy w programie pilotowanym przez WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”, co oznacza, że uczniowie znają zasady udzielania pierwszej pomocy i potrafią jej udzielić. Próbkę swoich umiejętności zaprezentowali publiczności zgromadzonej w Hali . Po udzieleniu pierwszej pomocy „poszkodowanego” przejęło Pogotowie Ratunkowe.

O dekorację Hali zadbała pani Agnieszka Roszak - Janowska.

Imprezę rozpoczął i zakończył  występ zespołu „Szulerzy”, podczas którego zaproszeni goście, dzieci i młodzież wspólnie się bawili.

My już czekamy na następny Finał, bo zmierzamy grać do końca świata i o jeden dzień dłużej.