START > Aktualności > Rok Szkolny 2012/2013 > Klub Bezpiecznego Puchatka

Uczniowie klas I pod kierunkiem wychowawców realizują program edukacyjny „Klub Bezpiecznego Puchatka", organizowany przez firmę Maspex we współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Jego celem jest edukowanie dzieci na temat bezpieczeństwa w trzech obszarach: w domu, w szkole
i w drodze do szkoły.

Uczniowie klas pierwszych poza uczestnictwem w zajęciach Klubu Bezpiecznego Puchatka otrzymali również książeczki „Dołącz do Klubu Bezpiecznego Puchatka”. Zawarte tam zadania, krzyżówki, rebusy, gry, wykreślanki i opowiadania w ciekawy i zabawowy sposób przybliżyły dzieciom niezwykle ważną tematykę bezpieczeństwa. Po rozwiązaniu wszystkich zadań uczniowie otrzymają Dyplomy Klubu Bezpiecznego Puchatka. Broszury informacyjne otrzymali również rodzice najmłodszych uczniów.

23 listopada 2012r pierwszaki napisały test. Wszyscy spisali się na medal, egzamin
z bezpieczeństwa zdali wzorowo. Brawo!!!

Mamy nadzieję, że realizacja zadań wynikających z programu pozytywnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczniów, a nasza szkoła uzyska Certyfikat „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.