START > Aktualności > Rok Szkolny 2011/2012 > Spotkanie z radnymi

Radni  Rady Miejskiej w Stawiszynie
z wizytą  u gimnazjalistów  ze  Stawiszyna!

Przedstawiciele  Rady  Miejskiej  w  Stawiszynie zostali  zaproszeni przez  uczniów  klas  pierwszych  Gimnazjum  w  Stawiszynie  na  lekcję  wiedzy o  społeczeństwie. Zaproszeni  goście: Andrzej  Rachwał- przewodniczący  Rady  Miejskiej,  Justyna  Urbaniak-wiceprzewodnicząca  Rady  Miejskiej oraz radni - członkowie  Komisji  Społecznej - Paweł  Woszczyk ( przewodniczący) oraz  Barbara  Żurawa  zapoznali gimnazjalistów  z  pracą  radnych. Uczniowie  dowiedzieli  się m.in.  kto  i  w  jaki  sposób  może  zostać  radnym, jakie  osiągnięcia  i  porażki  mają  radni  na  swoim  koncie  z  racji  pracy  w  strukturach  samorządu  terytorialnego..
Radni  omówili również  sytuację  w  gminie  Stawiszyn,  przedstawili jej  najważniejsze  problemy oraz  sposoby  ich  rozwiązania. Odpowiadali  na  liczne  pytania  gimnazjalistów, dla  których  kwestie dotyczące  środowiska  lokalnego były bardzo istotne. Wysłuchali  też  uczniów, którzy sami zgłaszali propozycje rozwiązania  spraw  szczególnie  ważnych  z  punktu  widzenia  młodego  obywatela, członka  społeczności  lokalnej.
Spotkanie  zorganizowały: Ewa  Nowacka i  Elżbieta  Maciejewska -  nauczycielki  wiedzy  o  społeczeństwie w miejscowym  gimnazjum.