START > Osiągnięcia > Konkursy historyczne i wiedzy o społeczeństwie > XV Jubileuszowy Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

Dnia   19  maja  2010 r. w  Szkole  Podstawowej  im. Juliusza  Słowackiego w  Golinie  odbył   się  etap  wojewódzki  XV  Jubileuszowego Konkursu  Wiedzy  o  Wielkopolsce

Naszą  szkołę   reprezentowali następujący  uczniowie :

1.  Robert  Lorent - kl. VI  b

2. Szymon  Maciejewski -  kl.  VI b

Uczniowie musieli  wykazać  się   wiedzą  dotyczącą   m.in. powstania  wielkopolskiego  1918-1919 r., zabytków  renesansowych  w  Wielkopolsce, wybitnych  Wielkopolan  oraz  bohaterów hymnu  narodowego  i  ich  związków  z  Wielkopolską.

Robert  Lorent  uzyskał  miano  Laureata - zajmując  II  miejsce, a Szymon  Maciejewski   został  Finalistą XV  Jubileuszowego  Konkursu  Wiedzy  o  Wielkopolsce.

Uroczystość zakończenia  konkursu  odbędzie  się  21. 06.2011 r.  o godzinie 11:00 w auli Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Poznaniu przy ul. Solnej 12.

W gali udział wezmą: Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski - Jacek Gursz, Koordynator merytoryczny Konkursu - Wiesława Surdyk - Fertsh, przedstawiciele partnerów i sponsorów.

Na uroczystość zaproszeni zostali również: Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolski Kurator Oświaty.