START > Aktualności > Rok Szkolny 2018/2019 > Integracyjny Konkurs Czytelniczy W krainie bajek i baśni.

Integracyjny Konkurs CzytelniczyW krainie bajek i baśni.

29. marca 2019r. w bibliotece szkolnej odbył się Integracyjny Konkurs Czytelniczy W krainie bajek i baśni. Uczniowie klasy Ib wykazywali się znajomością postaci, miejsc i wydarzeń najbardziej poczytnych arcydzieł literatury dziecięcej. Różnorodne zadania czytelnicze, manualne i skojarzeniowe były okazją do dobrej zabawy i integracji rówieśniczej.

Komisja w składzie: Alicja Penkala- bibliotekarz, Renata Zielińska- pedagog specjalny,        Anita Krzyżaniak- logopeda, wyłoniła zwycięzców:

I miejsce: Eryk Przybylski, Magda Marzec, Marianna Szymańska

II miejsce: Kamil Zieliński, Michalina Piotrowska, Filip Skowroński

Tego dnia starsi uczniowie również zmierzyli się ze baśniową tematyką. Wykonywali zadania z wykorzystaniem dostępnych zasobów bibliotecznych, odgrywali  scenki sytuacyjne, rysowali  kalambury. Antonimy, synonimy i związki frazeologiczne to dla naszych uczniów nic trudnego. A więc prawdziwe okazało się powiedzenie: „ Nie taki diabeł straszny, jak go malują”.

I miejsce zajęła drużyna kl. III b gimnazjum: Jakub Gałązka, Mateusz Janiak, Mateusz Kowalczyk,

II miejsce- drużyna kl.VI b: Wojciech Włodarczyk, Oliwia Kubicka, Marcin Polaczek.

Konkurs to doskonały przykład  realizowania edukacji włączającej w naszej szkole.