START > Tu byliśmy > Turnus w Rogoźnie

„Nie sztuką jest być lepszym od innych,
sztuką jest być lepszym od siebie samego z dnia poprzedniego”

Od 11 do 15 lutego 2019 r. uczniowie klasy Vb i VIa wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w turnusie profilaktycznym w Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie.

W trakcie pobytu uczniowie realizowali program profilaktyczny, edukacyjny i wychowawczy z uwzględnieniem tematyki uzależnień oraz promocji  zdrowia. Podczas zajęć rozwijali kluczowe umiejętności życiowe, takie jak: rozwiązywanie konfliktów, nasze uczucia, tolerancja, asertywność, podejmowanie decyzji, nauka i pasja, czyli jak zorganizować sobie czas. Nie zabrakło aktywnych form wypoczynku np.: „Karaoke”, „Kocham Cię Polsko”, „Milionerzy”, „Familiada” a także doświadczeń społecznych – zajęcia kulinarne, zajęcia artystyczne metodą decoupage, które miały korzystny wpływ na prawidłowe kształtowanie sfer rozwojowych. Uczniowie z wielkim zaangażowanie i radością uczestniczyli we wszystkich zajęciach.  Odwiedzili również Muzeum w Rogoźnie, w którym podziwiali zwierzęta, owady oraz minerały, szczególne zainteresowanie wzbudziła wystawa  etnograficzna.

Pobyt w Centrum upłynął w bardzo przyjaznej atmosferze, uczniowie mieli okazję na większą integrację. Przebywając ze sobą 24h na dobę, poznali swoje zalety i wady, zainteresowania oraz funkcjonowanie w grupie społecznej.

Opiekę nad uczniami sprawowały: Iwona Chojnacka, Mariola Kaczała, Paulina Świerad.