START > Aktualności > Rok Szkolny 2018/2019 > Certyfikat Szkoły Myślenia Pozytywnego 2018

Certyfikat Szkoły Myślenia Pozytywnego 2018

Nowy Rok rozpoczynamy kolejnym sukcesem Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie - po dwunastomiesięcznym udziale w programie "Myślę pozytywnie 2018", który jest współfinansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020,  otrzymaliśmy Certyfikat Szkoły Myślenia Pozytywnego 2018 potwierdzający, że nasza placówka aktywnie uczestniczy w działaniach mających na celu poprawę dobrostanu i zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, zgodnie z podejściem ogólnoszkolnego zaangażowania.

Szkołę do programu zgłosiła dyrektor Joanna Woszczyk, zajęcia w ramach programu ze swoimi klasami prowadzili wychowawcy: Mariola Kaczała, Agnieszka Petrol, Zofia Smolińska, Monika Malinowska, Joanna Kostrzewa i Konrad Brodziak. Koordynatorką projektu była pani Joanna Kostrzewa.

Nasza szkoła została również wybrana do otrzymania wsparcia w postaci zajęć dla dzieci i młodzieży oraz spotkań z rodzicami, które w grudniu 2018 roku prowadziła psycholog Maja Olejnik.

Udział w programie certyfikacyjnym przez cały rok 2018 pogłębił nasze umiejętności wychowawcze i pozytywnie wpłynął na relacje między uczniami i uczennicami naszej szkoły, a w nowym roku kalendarzowym podejmujemy się dalszej współpracy edukacyjnej oraz wychowawczo-profilaktycznej z Instytutem Edukacji Pozytywnej W roku 2019 chcemy korzystać z wsparcia o konsultacje eksperckie, opiekę mentorską oraz platformę wdrożeniową wspierającą realizację zadań profilaktyczno-wychowawczych.