START > Aktualności > Rok Szkolny 2018/2019 > „BohaterON. Włącz historię”

„Aby człowiek wiedział, dokąd idzie, musi wiedzieć, skąd przychodzi.

Naród bez historii, błądzi jak człowiek bez pamięci”

(Norman Davies)

„BohaterON. Włącz historię”

Na początku roku szkolnego nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiej Kampanii „BohaterON. Włącz historię.” Celem kampanii było: przybliżenie historii powstania warszawskiego, wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej, kształtowanie postaw patriotycznych oraz wrażliwości społecznej.

Akcja polegała na napisaniu i wysłaniu pocztówki do powstańca. Zanim uczniowie przystąpili do pisania pozdrowień, w szkole przeprowadzone zostały zajęcia, dotyczące najważniejszych wydarzeń z powstania warszawskiego oraz bohaterów, walczących w  powstaniu. Uczniowie pogłębili wiedzę, dotyczącą życia Polaków pod okupacją hitlerowską, a wypowiedzi powstańców przybliżyły im uczucia towarzyszące walce: radość i ekscytację związaną z możliwością pokonania wroga, strach i obawę o życie najbliższych, niekończącą się nadzieję na zwycięstwo. Uczniowie w swoich pozdrowieniach dziękowali powstańcom za ich odwagę i poświecenie. Każdy uczeń stworzył własne, niepowtarzalne pozdrowienia, oddając w ten sposób hołd tym, którzy nie wahali się zaryzykować życia, abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce. Wysłaliśmy ponad 300 kartek.