START > Niepodległej > Śpiewam Tobie Polsko

Śpiewam Tobie Polsko

W tym roku odchody Narodowego Święta Niepodległości były wyjątkowe, ponieważ związane z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę wolności po 123 latach zaborów. W naszej szkole odbyło się wiele uroczystości z tej okazji. Jedną z nich był Przegląd Piosenki Dziecięcej pod hasłem „Śpiewam Tobie Polsko”, który odbył się 20 listopada 2018 roku. Charakter Przeglądu Piosenki Dziecięcej był wyjątkowo podniosły z racji tak ważnej rocznicy. Celem Przeglądu Piosenki  było kształtowanie więzi z krajem ojczystym, tożsamości narodowej, współuczestnictwa w pielęgnowaniu tradycji, pielęgnowanie i okazywanie szacunku dla symboli narodowych i dobra wspólnego, odkrywanie młodych talentów, promowanie i popularyzacja piosenki patriotycznej, nabywanie umiejętności wyrażania własnych emocji związanych z uroczystościami patriotycznymi oraz rozbudzanie
w sercach dzieci miłości do Ojczyzny. W tegorocznych zmaganiach udział wzięły dzieci ze szkół i przedszkoli powiatu kaliskiego. Mali artyści przepięknie zaprezentowali utwory patriotyczne - pieśni i piosenki żołnierskie, które towarzyszyły walczącym o wolność naszego kraju. Emocje wśród zgromadzonych gości i rodziców były bardzo duże. Dzieci podczas występów pięknie oddały charakter pieśni patriotycznych, które dały wiele wzruszeń słuchaczom. Wszyscy uczestnicy zostali zwycięzcami, a trud i wysiłek włożony w przygotowanie pieśni na koncert został nagrodzony gromkimi brawami widowni oraz pamiątkowymi  upominkami ufundowanymi przez organizatorów przeglądu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i wspólne uroczyste świętowanie oraz za życzliwość i pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Koordynatorami Przeglądu Piosenki Dziecięcej były Małgorzata Anczykowska ze Szkoły Podstawowej w Stawiszynie i Beata Raczyńska z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Stawiszynie z Filią Petryki.