START > Osiągnięcia > POWIATOWY KONKURS WIEDZY NA TEMAT HIV I AIDS > Sukcesy finalistów konkursu „Krótki film o HIV”

Sukcesy finalistów konkursu „Krótki film o HIV”

26 listopada 2018r. w auli I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu odbyło się podsumowanie etapu powiatowego konkursu „Krótki film o HIV”. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania prelekcji o HIV/AID. Poszerzyli swoją wiedzę i uzyskali odpowiedzi na pytania,  jak dochodzi do zakażenia, w jaki sposób przenosi się wirus, co stanowi materiał zakaźny. Omówione zostały sytuacje, w których nie ma ryzyka zakażeń, okoliczności, w których może dojść do nieświadomego zakażenia wirusem HIV.  Uzyskali również informację o danych epidemiologicznych. Gimnazjaliści pod opieką pedagog Agnieszki Roszak-Janowskiej otrzymali nagrody i wyróżnienia:

II miejsce - Kornelia Marek, Kinga Popiołek, Kinga Skrzypczak

III miejsce - Małgorzata Kołodziejczak, Wiktoria Latańska

wyróżnienie: Adam Harich,  Agnieszka Kuświk, Szymon Rodak.

Uczniowie poza nakręceniem filmów propagujących wiedzę o drogach zakażenia i objawach towarzyszących zakażeniu HIV cyklicznie biorą udział w konkursie wiedzy z zakresu profilaktyki HIV/AIDS. Uświadamiają rówieśnikom podczas akcji „Czerwona wstążeczka”, że zakażenie HIV i zakażenie chorobami przenoszonymi drogą płciową może dotyczyć każdego człowieka. Wszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, a dodatkowym wyróżnieniem  dla nich było spotkanie z doradcą zawodowym panią Adrianną Poznańską. Uczniowie w Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu mieli możliwość rozwiązać test Achtnicha i uzyskać wiedzę o skłonnościach zawodowych.