START > Aktualności > Rok Szkolny 2018/2019 > „Jedyna rzecz, której można być pewnym na tym świecie, to tabliczka mnożenia.”

„Jedyna rzecz, której można być pewnym na tym świecie, to tabliczka mnożenia.”

Lucy Mont Montgomery

Błękitny zamek

W dniu 28 września 2018r.  Szkoła Podstawowa im. W. Pola w Stawiszynie przystąpiła do  akcji edukacyjnej z okazji VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają”.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom, pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Tytuł Eksperta zdobywali zarówno młodsi jak i starsi. Do egzaminu z tabliczki mnożenia przystąpili uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej, dyrektor szkoły Joanna Woszczyk, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice. Wszyscy dorośli chętnie zmagali się z niełatwymi przykładami tabliczki mnożenia.

Eksperci tabliczki mnożenia zmierzyli się ponadto z łamigłówkami i krzyżówkami matematycznymi. Z każdego poziomu nauczania zostały wyłonione trzy najlepsze osoby, które najszybciej i bez żadnego błędu rozwiązały zadania.

Akcję na terenie szkoły koordynowały nauczycielki matematyki: Ludmiła Jezierska i Mariola Kaczała.