START > Tu byliśmy > Uroki Pomorza Zachodniego: Międzyzdroje – Trzęsacz – Świnoujście – Wolin

Uroki Pomorza Zachodniego: Międzyzdroje – Trzęsacz – Świnoujście – Wolin

W dniach 13 – 15 czerwca 2018r. uczniowie klasy: Va, VIIa, VIIb odkrywali uroki Pomorza Zachodniego. Swą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Świnoujścia i przeprawy promem. Weszliśmy na liczą 300 stopni latarnię. Następnie zwiedzaliśmy Fort Gerharda, gdzie uczniowie wcielili się w żołnierzy  armii pruskiej. Drugiego dnia odwiedziliśmy Woliński Park Narodowy: weszliśmy na punkt widokowy na Kawczej Górze i na Górze Gosań. Zobaczyliśmy wybrzeże klifowe i przepiękne jezioro Turkusowe. Zwiedziliśmy Bunkier V3. Odwiedziliśmy Międzyzdroje: weszliśmy na molo, które sięga w morze na 395m. Zwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych oraz udaliśmy się na seans w Planetarium. Trzeciego dnia przejechaliśmy do Skansenu Słowian i Wikingów, braliśmy udział w grze terenowej. W Trzęsaczu udaliśmy się na spacer do ruin kościoła, przeszliśmy na platformę widokową. Przez miejscowość przebiega 15 południk, który wyznacza czas  środkowoeuropejski.  W Multimedialnym Muzeum na Klifie poznaliśmy potęgę żywiołów. Wycieczkę zakończyliśmy  labiryntem luster. Doskonały układ wielu luster odpowiednio oświetlonych wprawił w dezorientację oraz sprawił iluzję, dając wiele emocji.

Pogoda dopisywała w ciągu całego wyjazdu. Po powrocie do bazy noclegowej wybieraliśmy się na plażę, gdzie  wszyscy bardzo dobrze się bawili. Nie zabrakło też czasu na zakup pamiątek.

Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy Va Mariola Kaczała, a opiekę sprawowały: nauczycielki:  Anita Krzyżaniak, Monika Malinowska i Zofia Smolińska.