START > Aktualności > Rok Szkolny 2017/2018 > „Kompetencje na szóstkę”

„Kompetencje na szóstkę”

W roku szkolnym 2017/2018 klasy: III a, V a, VI a i VII b uczestniczyły w Ogólnopolskim Programie „Kompetencje na szóstkę” Fundacji  „Uniwersytet Dzieci”. Celem udziału w programie było: rozwijanie kompetencji społecznych uczniów (tj. kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość), kształtowanie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wnioskowania, wszechstronny rozwój osobowy i społeczny (komunikacja i współpraca w grupie, nawiązywanie relacji, planowanie i realizacja wspólnego projektu, dzielenie się zadaniami).

Do programu przystąpiły klasy: III a z wychowawczynią Renatą ZielińskąV a z wychowawczynią Mariolą Kaczałą, VI a z wychowawczynią Agnieszką Petroli VII b z wychowawczynią Moniką Malinowską, a jego realizacja polegała na przeprowadzeniu godzin wychowawczych na temat:

- Jakie są moje talenty i mocne strony?

- Dlaczego czasem lepiej w drużynie?

- Jak zrealizować projekt?

Następnie każda klasa przygotowała autorski projekt.Klasa VII b zrealizowała projekt „Wulkany – gniewne oblicze Matki Ziemi” w związku z obchodzonym w kwietniu Dniem Matki Ziemi. Uczniowie zbudowali makietę wulkanu oraz symulowali wypływ lawy. Klasa VI a zorganizowała Dzień Drzewa. Uczniowie przygotowali modele drzew oraz ich opisy. Klasa V a  przygotowała projekt pt. „Średniowieczni magicy to dzisiejsi chemicy”, w ramach którego uczniowie przygotowali i przeprowadzili proste eksperymenty chemiczne.Natomiast w klasie III a realizacja programu polegała na realizacji lekcji na  temat:

Jak gimnastykować wyobraźnię?

Jak trenować myślenie?

Jak wspólnie zapracować na sukces?

W Ogólnopolskim Programie „Kompetencje na szóstkę” brało udział ponad 460 szkół.
Klasy VI a i VII b otrzymały wyróżnienie.