START > Tu byliśmy > Jak przygoda to tylko w Warszawie!

Jak przygoda to tylko w Warszawie!

12 czerwca 2018r. uczniowie klas II a i III a odwiedzili stolicę Polski. Wycieczkę rozpoczęła niespodzianka. Oglądając Pałac Prezydencki, uczniowie mieli okazję zobaczyć parę prezydencką. Następnie przejechali do Centrum Nauki Kopernik. Po obiedzie dzieci  zwiedziły Polskie Radio, gdzie przyglądały się pracy dziennikarzy. Wycieczkowicze mieli też okazję przez chwilę uczestniczyć w audycji na żywo w studio Polskie Radio Dzieciom. Dużą atrakcją dla męskiej części wycieczkowiczów było zwiedzanie Stadionu Legii w Warszawie. Uczniowie zapoznali się z historią tego klubu sportowego, obejrzeli galerię zdjęć zawodników, zasiedli na ławkach dla drużyny Legii oraz w pomieszczeniach dla sprawozdawców sportowych. Największy zachwyt wzbudził u nich stadion, po którym z radością i energią biegali. Kolejnym  punktem programu  było zwiedzanie najważniejszych miejsc Warszawy: Grobu Nieznanego Żołnierza, Starego Miasta z Kolumną Zygmunta,  Zamku Królewskiego. Zmęczeni ale szczęśliwi i pełni wrażeń  wrócili do domów.

Wycieczkę zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki Danuta Łuczak i Renata Zielińska