START > Osiągnięcia > Konkursy historyczne i wiedzy o społeczeństwie > XXV Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

XXV Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

W dniu 11 maja 2018 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu odbyły się eliminacje powiatowe do XXV edycji Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, organizowanego przez Stowarzyszenie KALISZ XXI.

W konkursie wzięli udział uczniowie kaliskich szkół oraz z powiatu kaliskiego. Uczestnicy rozwiązywali test złożony z dwudziestu pytań. Zakres materiału konkursu dotyczył przede wszystkim kompetencji, zasad działania oraz historii samorządu w Polsce.

Gośćmi uczestników konkursu, byli Senator RP Andrzej Wojtyła, Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, Mariusz Witczak.

Zwycięzcą powiatowych eliminacji został, po raz drugi, uczeń naszej szkoły Jakub Kowaliński, który reprezentował powiat kaliski  podczas rozgrywek finałowych. Odbyły się one w dniu 14 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół Usługowo- Gastronomicznych w Żychlinie.

Kuba po pierwszej, pisemnej części zakwalifikował się do eliminacji ustnych, w których zajął II miejsce, tym samym zyskując tytuł laureata. Wysiłek Jakuba włożony w przygotowanie się do konkursu docenili organizatorzy, którzy nagrodzili zwycięzców cennymi nagrodami. Do udziału w konkursie zmotywowała Kubę -Elżbieta Maciejewska, nauczycielka wiedzy o społeczeństwie.

Gratulujemy i życzymy Jakubowi podobnych sukcesów w szkole średniej!