START > Aktualności > Rok Szkolny 2017/2018 > W darze Perłowym Seniorom

W darze Perłowym Seniorom

13 czerwca 2018 roku uzdolnione muzycznie uczennice Szkoły Podstawowej
im. Wincentego
Pola w Stawiszynie uświetniły swoim koncertem uroczystość 30-lecia Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu. Stawiszyńskie artystki zaprezentowały Seniorom i zaproszonym na uroczystość gościom piosenki minionych lat, np.:„Cicha woda”, „Kawiarenki”, „Kiedyś byłaś różą”, „Zenek”, „Czarne oczy”, „Jak pięknie by mogło być”, „Radość najpiękniejszych lat”, „Tych lat nie odda nikt”, „Hej! Sokoły”. Występ spotkał się z ogromnym uznaniem zgromadzonej publiczności. Artystki otrzymały gromkie brawa a bisom nie było końca. Wiktorii udało się nawet, przy piosence „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”, porwać Seniorów do tańca. Stawiszyńskie uczennice przeżyły niezapomniane popołudnie, podczas którego zawiązała się nić sympatii i zrozumienia dla osób starszych. Z uśmiechem na ustach i radością w oczach  tańczyły z Seniorami oraz przysłuchiwały się snutym przez nich opowieściom „jak to kiedyś było”. Uroczystość ta była  dla młodego pokolenia wspaniałą lekcją szacunku i otwartości na potrzeby osób starszych.

Z okazji perłowego jubileuszu pedagog Agnieszka Roszak-Janowska złożyła na ręce pani dyrektor Haliny Szalskiej kwiaty i gratulacje. W imieniu całej stawiszyńskiej społeczności szkolnej życzyła pensjonariuszom  samych pogodnych dni a pracownikom złożyła wyrazy najwyższego szacunku za ich pracę, pełną empatii i oddania dla bliźniego. Do występu przygotował uczennice nauczyciel muzyki Bogumił Knychaus.