START > Aktualności > Rok Szkolny 2017/2018 > Grand Prix V Przeglądu Twórczości Dziecięcej

Grand Prix V Przeglądu Twórczości Dziecięcej
dla uczniów Szkoły Podstawowej w Stawiszynie
za inscenizację „Smutna Ziemia”.

11 maja 2018r. najmłodsi uczniowie stawiszyńskiej szkoły uczestniczyli w V Przeglądzie Twórczości Dziecięcej „Ze sztuką bezpieczniej” zorganizowanym w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. Trwający dwa majowe dni przegląd składał się z części konkursowej odbywającej się na scenie w „Powozowni” oraz edukacyjnego festynu
w plenerze, którego celem było podniesienie wśród dzieci wiedzy na temat bezpieczeństwa.  Adresatami przeglądu były dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie klas I–III szkół podstawowych z powiatu pleszewskiego, kaliskiego i jarocińskiego.
Uczestnicy przeglądu prezentowali piosenki, inscenizacje, taniec oraz recytację. Czarowali słowem, znakomitą choreografią, doskonałym przygotowaniem i swobodą występów na scenie. Dodatkowymi atutami były kostiumy i bogata scenografia. Jury konkursowe w składzie:  asp. Mariusz Glapa z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie – przewodniczący oraz członkowie: Alicja Antonowicz – Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie; Barbara Kuszewska – Starostwo Powiatowe w Pleszewie; Jacek Jackowicz – aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu oceniło 29 wystąpień w kategorii przedszkoli i 11 w kategorii klas I–III szkół podstawowych i przyznało nagrody oraz wyróżnienia. Grand Prix Przeglądu zdobyli przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Stawiszynie za przedstawienie o tematyce ekologicznej pt: ,,Smutna Ziemia”. Jury doceniło małych  aktorów za pomysł, doskonałą grę aktorską, ogólne wrażenie artystyczne oraz zaangażowanie. Przedstawienie uczniowie przygotowali pod kierunkiem Darii Wojtczak nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.

Po występach konkursowych stawiszyńscy uczniowie wraz z innymi uczestnikami przeglądu zwiedzali wystawy w Muzeum Leśnictwa, uczestniczyli w leśnych grach i zabawach zorganizowanych w plenerze przez Ośrodek Kultury Leśnej oraz w pokazach przygotowanych przez strażaków. Wchodzili do zadymionego namiotu, by uratować misia, budowali drewnianą wieżę przeciwpożarową, przyswajali wiedzę na temat właściwego przygotowania się na wycieczkę do lasu. Uczniowie wzięły  udział w dodatkowym konkursie „Jestem bezpieczny i dbam o przyrodę”. Konkurs polegał  na przejściu ścieżki edukacyjnej składającej się z ośmiu stanowisk tematycznie związanych  z ochroną przeciwpożarową i ekologią. Po przejściu ścieżki otrzymywały potwierdzenie prawidłowego wykonania zadania, a zwieńczeniem zmagań był pamiątkowy Certyfikat potwierdzający ukończenie ścieżki edukacyjnej i zdobycie tytułu „Bezpieczny uczeń”.

Wykonanie zadań w ośmiu stanowiskach edukacyjnych owocowało zdobyciem certyfikatu „Jestem bezpieczny i dbam o przyrodę”.

Organizatorami konkursu byli Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie oraz Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Pleszewie. Przedsięwzięcie objął honorowym patronatem Wielkopolski Komendant Wojewódzki w Poznaniu bryg. Andrzej Bartkowiak.

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 20 maja 2018r. podczas Dni Otwartych w Komendzie Powiatowej PSP w Pleszewie. Zdobywcy Grand Prix spędzą dwa wrześniowe dni w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie, gdzie zaplanowano dla nich ciekawy program edukacyjny.  Serdecznie gratulujemy naszym małym artystom.